Hlavní obsah

Otec během pandemie postavil společně s dcerou hobití domek uprostřed přírody

Uprostřed turecké přírody se otec a jeho dvanáctiletá dcera rozhodli strávit dobu izolace během koronavirové krize. Inspirováni nejprve filmovou a poté i knižní trilogií Pána prstenů, vybudovali si vlastní hobití domek.

Otec během pandemie postavil společně s dcerou hobití domek uprostřed přírody

Učitel hudby Cemil Ceylan postavil v oblasti Yakakent v severoturecké provincii Samsun společně se svou dvanáctiletou dcerou Beste hobití domek. Není velký, má jenom pár metrů čtverečních, ale nechybí v něm to podstatné – vstupuje se do něj kruhovými dveřmi, je kde posedět a v chladných dnech ho lze vytopit díky krbu.

Stejně jako originální hobití nory, jak se správně hobitím příbytkům říká, jej shora překrývá okolní terén, tedy vyjádřeno dnešním jazykem, domek má zelenou střechu. Postavený je z kamene a cihel.

„Stavbu jsme začali kousek po kousku a dokončili jsme ji spolu s Beste,“ říká hrdý otec a jeho dcera dodává, že je stavba domku stála spoustu úsilí. Domek si postavili uprostřed přírody v lese a tráví v něm čas jen spolu a se svými mazlíčky.

Vybudování příbytku Cemila napadlo jako skvělá aktivita pro dny koronavirové pandemie.

„Během pandemie jsme se izolovali v přírodě. Žili jsme daleko od lidí, a navíc jsme se učili poznávat hodnotu života v přírodě. Byli jsme tu a užívali si rostliny a půdu,“ pochvaluje si milovník přírody, dvaačtyřicetiletý Cemil. Právě skutečnost, že se mu podařilo takto názorným způsobem probudit lásku k přírodě a k životu v ní i u své dcery, mu je podle agentury Reuters největším potěšením.

„Jsem tu spokojená, když jsou školy zavřené,“ pochvaluje si Beste, která si v domku s kulatými červenými okny čte s otcem ze svých oblíbených knih.

Anketa
Četli jste trilogii Pán prstenů?
Ano, četl/a jsem to.
25.2 %
Ne, viděl/a jsem jen filmy.
33.2 %
Nečetl/a a ani neviděl/a jsem to.
38.8 %
Právě to čtu.
1.1 %
Hodlám si to přečíst.
1.7 %
Celkem hlasovalo 4556 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků