Hlavní obsah
Dámy potěší stylové květináče ve tvaru zlatého vejce nebo hravé vajíčko, ze kterého po zalití vyroste květina. Foto: Sweetpea & Willow, Yellow Octopus (2x)

Nejvýznamnějším koledníkům můžete věnovat cennější vajíčka

Pokud chcete na koledě ušetřit, můžete koledníky odbýt obyčejným nemalovaným a neuvařeným vajíčkem. Povinnost sice splníte, milovat vás za to ale nebudou. Své bližní můžete naopak oslnit darováním cennějších vajíček, ze kterých jim může třeba vyrůst květinka nebo jim budou sloužit coby mixér nebo vzpomínka na oblíbený seriál.

Dámy potěší stylové květináče ve tvaru zlatého vejce nebo hravé vajíčko, ze kterého po zalití vyroste květina. Foto: Sweetpea & Willow, Yellow Octopus (2x)
Nejvýznamnějším koledníkům můžete věnovat cennější vajíčka

Klasické kraslice mají bezesporu své kouzlo a patří k tradičnímu způsobu slavení velikonočních svátků. Nevšední kousky v košíku koledníků ale zaujmou mnohem víc.

Potěšit jimi můžete své sousedy nebo blízké a všechny ty, kterým chcete darovat něco opravdu speciálního.

Porcelánové kousky poslouží jako šperkovnice na prstýnky.

Foto: Beaumonde, NIK Online

Podobu vajíček mohou mít i domácí spotřebiče, které ocení předně ti, kdo na Velikonoce rádi vaří, a hlavně pečou beránky a mazance. Děti budou takové hravé a zábavné předměty motivovat k tomu, aby v domácnosti víc pomáhaly.

Foto: Excelsa

Zajímavou alternativou jsou dekorativní vejce. Volit můžete buď historicky cenná vejce, nebo dekorovaná klasickým lidovým cibulákovým vzorem.

Praktickým kouskem do domácnosti jsou také vajíčka sloužící jako zarážka na knihy nebo dózy na drobnosti.

Zarážky na knihy ve tvaru dračích vajec potěší fandy oblíbeného seriálu Hra o trůny.

Foto: Yellow Octopus

Vejce ze vzácných kamenů mohou mít symbolickou hodnotu. Volte kousky z růženínu jako symbol romantiky, z achátu darujte tomu, kdo má nízkou sebedůvěru, ametyst dejte nespavci. Granát pak věnujte z vášně, křišťál z čisté lásky.

Koledníky potěší i vejce ze vzácných kamenů nebo ta, ve které se skrývá rostlinka.

Foto: Natural History Museum, Monsterzeug

Nebojte se být i o Velikonocích originální a zpestřete si i stolování podle posledních trendů. Tradiční velikonoční pokrmy servírujte ze servisu se vzorem mramoru a volte efektní příbory ve zlatém provedení.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků