Hlavní obsah
Domeček s obytnou plochou pouhý metr čtvereční Foto: Profimedia.cz

Nejmenší domeček světa nabízí pouhý jeden metr čtvereční obytné plochy

Architekti a návrháři každým rokem nabízejí nespočet variant malého bydlení pro lidi, kteří nemají peněz nazbyt, a nemohou si tak dovolit vlastní dům. To by se nyní mělo ale změnit. Designér Van Bo Le-Metnzel navrhl nejmenší domeček světa, který prý bude dostupný téměř pro všechny.

Domeček s obytnou plochou pouhý metr čtvereční Foto: Profimedia.cz
Nejmenší domeček světa nabízí pouhý jeden metr čtvereční obytné plochy

Malých a ještě menších domečků bylo představeno jistě velké množství. Van Bo Le-Metnzel si ale stojí za tím, že právě jeho návrh je rozhodně jediný, který se může pyšnit označením nejmenší domek světa. A jak by také ne.

Už po sdělení obytné plochy domu vám bude jasné, že takové bydlení nejspíš nebude stát milióny - nejmenší domeček světa nabídne totiž plochu pouhý jeden metr čtvereční. A kolik že činí náklady na stavbu takového bydlení? Stačí prý 250 euro (cca 6340 korun), cituje server Inhabitat.

Nejmenší domek světa není příliš velký, zato ale nabízí řadu možností, jak zde pobývat.

Foto: Profimedia.cz

I přes svou "velikost" je ale domek více než přizpůsobivý. Při standardním postavení ho můžete využít jako malý pokojíček, případně místo na schůzku s klientem. Pokud si budete chtít zdřímnout, není nic jednoduššího, než domek položit naležato.

Le-Metnzel pochází z Laosu. Jako dítě byl nucen spolu s rodinou uprchnout ze země a od té doby prý hledá ten správný výraz pro pojem "vlastní domov". Domeček navrhl hlavně proto, aby měl konečně něco, co bude patřit výhradně jen jemu, i když by to měl být domek o výměře pouhý jeden metr čtvereční.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků