Hlavní obsah
Křeslo Little Queen Of Love, inspirované italským barokním uměním, vás okouzlí svým elegantním designem, který propůjčí vašim prostorům špetku luxusu. Cena 8809 Kč. Foto: Alax

Letošku vládnou odstíny žluté a šedé

Institut Pantone již 20 let každoročně vyhlašuje barvu, která udává trendy v módě, designu i běžném životě. Pro letošní rok společnost Pantone udělala výjimku a zvolila odstíny hned dvou barev – šedé a žluté.

Křeslo Little Queen Of Love, inspirované italským barokním uměním, vás okouzlí svým elegantním designem, který propůjčí vašim prostorům špetku luxusu. Cena 8809 Kč. Foto: Alax
Letošku vládnou odstíny žluté a šedé

Pandemie koronaviru zasáhla do všech oblastí našeho života, spousta věcí je najednou úplně jinak. I proto v Pantone Color Institutu přistoupili k volbě barvy letošního roku mimořádně. Volba padla na šedou (ve vzorníku barev má název Ultimate Grey) a jasně žlutou (Illuminating). Proč?

„Tyto odstíny vyjadřují spojení světla a stínu, přeneseně také vzájemnou ohleduplnost, které je ve společnosti v současnosti zapotřebí více než kdykoliv předtím,“ říká designér Jiří Širajch ze společnosti KARE Design.

„Žlutá nás má povzbudit a nabít energií, šedá zase přináší jistotu a odolnost.“

Designová židle Substance je klasikou, která snad nikdy neomrzí. Židle disponuje polypropylenovým sedákem a podnoží z jasanové překližky.

Foto: Alax

Hoďte interiér do gala!

V těchto úžasných kontrastních barvách nemusí jít pouze o nábytek či bytové doplňky. Kdo se nebojí pustit do výraznější změny, může barvy roku použít i na stěny.

„Pro žlutou, která působí povzbudivě a symbolizuje sluneční sílu, je ideálním prostorem kuchyně,“ doporučuje Tadeáš Tenkl, odborník oddělení barev v Hornbachu.

„Šedá může být vnímána jako formální, neutrální, důstojná. V obývacím pokoji bude světlejší odstín působit elegantně a vzdušně, navíc opticky zvětší prostor.“

Řešení se nabízí také pro ty, kteří chtějí stěny nechat více „rozehrát“. Dobře za tím účelem poslouží např. omítky s různými efekty.

Nekonvenční struktura a vzhled kamene, betonu, břidlice či metalického nátěru bezpochyby dodají interiéru originalitu a charakter.

Anketa
Líbí se vám kombinace žluté a šedé?
Ano, je pěkná.
79.4 %
Ujde...
5.6 %
Nevím.
1 %
Moc ne.
10.2 %
Je otřesná!
3.8 %
Celkem hlasovalo 8032 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků