Dřezy jsou obvykle navrženy tak, aby se staly součástí dokonalé kombinace. Nejen že se hodí do každého interiéru, ale dají se také esteticky a funkčně zkombinovat s kuchyňskými bateriemi. Přitom výsledek vždy nabídne dostatečně komfortní rozměry.

Kuchyňská mísící baterie Insjön v mosazné barvě. Díky své výšce praktická na oplachování velkých hrnců. Cena 1990 Kč.

Kuchyňská mísící baterie Insjön v mosazné barvě. Díky své výšce praktická na oplachování velkých hrnců. Cena 1990 Kč.

FOTO: Ikea (4x)

Zedra, stojánková dřezová baterie s vytahovací sprškou spojuje praktičnost s elegancí. Sprcha je vydatným pomocníkem při každodenním použití, cena 9704 Kč.

Zedra, stojánková dřezová baterie s vytahovací sprškou spojuje praktičnost s elegancí. Sprcha je vydatným pomocníkem při každodenním použití, cena 9704 Kč.

Standardní výbavou každého kuchyňského dřezu od renomované firmy, ať už kompaktního, dvojitého nebo elegantně vestavného, je rychlá montáž a možnost levostranného nebo pravostranného natočení.

Instalace dřezu je tak maximálně praktická a jednoduchá. Předností moderních dřezů jsou speciální funkce jako potlačení hluku či automatický odtok, díky němuž nemusíte po vypouštění sahat do špinavé vody.

Dřezová baterie stojánková Foot Control Essence s vytahovací sprškou, se dvěma proudy. Spuštění a vypnutí proudu vody lze ovládat nohou, cena 9989 Kč.

Dřezová baterie stojánková Foot Control Essence s vytahovací sprškou, se dvěma proudy. Spuštění a vypnutí proudu vody lze ovládat nohou, cena 9989 Kč.

Pochromovaná kuchyňská mísicí baterie Glittran pomáhá snížit spotřebu vody a energie, vydrží umývat a oplachovat nádobí mnoho let. Cena 2490 Kč.

Pochromovaná kuchyňská mísicí baterie Glittran pomáhá snížit spotřebu vody a energie, vydrží umývat a oplachovat nádobí mnoho let. Cena 2490 Kč.

Tvar a materiál

Vyplatí se, když si důkladně promyslíte tvar. Dřez by měl být praktický i elegantní. V oválném a kulatém dřezu se obtížně omývají velké mísy, pečicí plechy, pánve wok i těžké litinové pánve.

Hranatý dřez má tradiční tvar, který se osvědčil. Je široký, hluboký a dost mohutný.

Vestavěný dřez Boholmen z nerezavějící oceli, který je hygienický, pevný a odolný a snadno se čistí. Záruka 25 let, výška 15 cm, průměr 45 cm, cena 999 Kč.

Vestavěný dřez Boholmen z nerezavějící oceli, který je hygienický, pevný a odolný a snadno se čistí. Záruka 25 let, výška 15 cm, průměr 45 cm, cena 999 Kč.

Nerezové dřezy s čistými liniemi a praktickými tvary jsou elegantní. Vytěsnily smaltované dřezy, citlivé na odštípnutí nebo poškrábání. Na trhu se objevují v různé síle (0,6 - 1,2 mm), čím silnější ocel, tím je kvalitnější, ale i dražší.

Jsou k dostání v leštěné nebo dekorativní matné povrchové úpravě. Mají kartáčované či tkané struktury, které jsou odolnější vůči mechanickému poškození.

Nerezový dřez Andano XL 6 S-IF Compact, cena 14 490 Kč a baterie Culina-S Mini chrom, cena 9290 Kč.

Nerezový dřez Andano XL 6 S-IF Compact, cena 14 490 Kč a baterie Culina-S Mini chrom, cena 9290 Kč.

FOTO: Blanco (5x)

Nerezový dřez Etagon 700 IF/A (15 990 Kč) a baterie Panera-S nerez masiv, výsuvná sprcha, cena 19 490 Kč.

Nerezový dřez Etagon 700 IF/A (15 990 Kč) a baterie Panera-S nerez masiv, výsuvná sprcha, cena 19 490 Kč.

Granitové dřezy se vyrábějí z kompozitních materiálů, které obsahují cca 80 % drcené žuly. Jsou vysoce odolné proti nárazu, poškrábání, lomu při stárnutí, špíně, chemickým činidlům a vysokým teplotám, krátkodobě až do 280 °C.

Vynikají spektrem barevných odstínů umožňujících dřez, vodovodní baterii a zbytek kuchyně perfektně sladit.

Dřez Faron XL 6 S materiál Silgranit®PuraDur®, barva jasmín, cena 9990 Kč a baterie Livia-S mangan, s výsuvnou sprchou, cena 15 990 Kč.

Dřez Faron XL 6 S materiál Silgranit®PuraDur®, barva jasmín, cena 9990 Kč a baterie Livia-S mangan, s výsuvnou sprchou, cena 15 990 Kč.

Dřezy ze syntetického materiálu s příměsí skelných vláken jsou o něco levnější, ale se srovnatelnými vlastnostmi. Dostupné jsou také v několika barvách, tvarech a variantách - s odkapem, vaničkou, dvoudřezem aj.

Hällviken vestavěný dřez s odkapávačem, v bílé, směsi křemene, záruka 25 let, velikost 100 x 50 cm, cena 5190 Kč.

Hällviken vestavěný dřez s odkapávačem, v bílé, směsi křemene, záruka 25 let, velikost 100 x 50 cm, cena 5190 Kč.

Keramické dřezy lze umístit do rustikální kuchyně, stejně jako do moderní. Vynikají stálobarevností v celém řezu, v čase neblednou a uchovávají si stále stejný vzhled. Jsou odolné vůči běžným čisticím prostředkům, chemikáliím či kuchyňským bělidlům. I když jsou odolné proti nárazům, vyžadují ohleduplné chování.

Keramický nástavný dřez Panor 60, barva zářivě bílá, cena 13 990 Kč, a baterie Tradon chrom, cena 7690 Kč.

Keramický nástavný dřez Panor 60, barva zářivě bílá, cena 13 990 Kč, a baterie Tradon chrom, cena 7690 Kč.

Keramický dřez Etagon 500-U v zářivě bílé barvě, cena 16 890 Kč a baterie Linus-S s výsuvnou sprchou, zářivě bílá, cena 9280 Kč.

Keramický dřez Etagon 500-U v zářivě bílé barvě, cena 16 890 Kč a baterie Linus-S s výsuvnou sprchou, zářivě bílá, cena 9280 Kč.

Může se vám hodit na Zboží.cz: