Stavba, nad níž si od samého počátku láme laická veřejnost hlavu, jak ji chápat, je součástí většího developerského projektu Hudson Yards, jehož náklady se odhadují na 25 miliard dolarů (tedy 570 miliard korun). Ten zahrnuje například vybudování hotelu, školy, obchodního centra, restaurací, veřejných prostranství a mrakodrapu v okolí neobvyklého objektu.

Další unikátní stavby:
Dům, který se sám sestaví během několika minut, se stal realitou
Ve Finsku vyrostla knihovna budoucnosti
Studentka navrhla dřevěný mrakodrap pro Brno
Unikátní domek na stromě má tvar šišky
Vrcholně elegantní dům vyrůstá přímo z vody
Unikátní dům ve tvaru válce nadchne v každém směru

Cílem newyorské radnice je přivést nový život a způsob využívání do části města Manhattan West Side, která má pěknou polohu, ale ve své původní podobě se poněkud přežila a přestala být dostatečně využívána.

Po schodech, jen po schodech...

Budova je tvořena spletí schodišť, jichž je dohromady na 154 a skládají se z úctyhodných 2500 jednotlivých schodů. Propojena jsou osmi desítkami odpočívadel.

Celek dohromady tvoří síť z šestiúhelníků. Stavba má u základny v průměru 15 metrů, směrem vzhůru se ovšem rozšiřuje. Výška stavby činí 46 metrů.

O rozhledně Vessel na Manhattanu jsme psali i zde.

Nádobu sestavovali po etapách, její kostra je z oceli.

Nejenom nádoba

Ačkoli anglický název Vessel lze překládat jako nádobu, druhý možný výklad je ovšem i loď nebo plavidlo. Ani to není nesprávný výklad.

Při pohledu z dálky totiž objekt opravdu může divákovi připomínat příď velké lodi, což je vzhledem k nedaleké řece Hudson celkem příhodné.