Dům stojí na ploše o velikosti 9,90 x 9,90 metru v nadmořské výšce 800 metrů. „Rodiče znají Krušné hory jako své boty. Jejich velkou vášní je stavět a plánovat, a tak se jednou rozhodli zakoupit parcelu se základy a na nich dostavět poloroubený dům,” napsala nám Aneta.

Dům stojí v Krušných Horách, do jejichž krajiny hezky zapadl.

Dům stojí v Krušných horách, do krajiny hezky zapadl.

Stavení v Tisové u Nejdku je trojpodlažní a má praktickým způsobem rozdělenou společenskou a soukromou zónu. Zejména společenská část, která zabírá přízemí a první patro, zaujme svým přizpůsobením rekreačnímu účelu domu. Zároveň o majitelích prozrazuje, že mají rádi zdravý a sportovní styl života.

Přízemí domu je vyhrazeno pro různé druhy sportovních a rekreačních činností.

Přízemí domu je vyhrazeno pro různé druhy sportovních a rekreačních činností.

Součástí vybavení domu je i sauna pro šest lidí.

Součástí vybavení domu je i sauna pro šest lidí.

„Ve spodním patře mají rodiče tzv. ´party´ místnost, kde je stůl na ping-pong, kulečník a také zahradní kuchyně pro přípravu pokrmů při grilování na venkovní terase s ratanovým posezením. Dále je tam prostorná finská sauna s osvěžením v ledové vodě v dřevěném sudu a sprcha. V přízemí je rovněž technická místnost,” popisuje dispozici přízemí Aneta.

Pracovní plochy v kuchyni zařízené v jemně rustikálním stylu osvětlují bodová světla.

Pracovní plochy v kuchyni, zařízené v jemně rustikálním stylu, osvětlují bodová světla.

Kuchyň s navazující jídelnou a obývacím pokojem sjou v prvním patře domu.

Kuchyň s navazující jídelnou a obývacím pokojem jsou v prvním patře domu.

V prvním patře je velká kuchyň zařízená v kombinaci krémové a tmavě hnědé barvy. V jejím středu je menší ostrůvek, který ovšem slouží spíše jako odkládací místo a úložný prostor než jako další pracovní plocha.

Na podlahu majitelé použili praktickou keramickou dlažbu, která umožňuje snadnou a rychlou údržbu. Na kuchyň navazuje jídelna sloužící zároveň jako obývací pokoj. Její dominantou jsou velká kachlová kamna v lahvově zelené barvě, k nimž je připojen teplovodní výměník.

Hezkým prvkem zařízení interiéru obývacího pokoje s jídelnou jsou lahvově zelená kachlová kamna.

Hezkým prvkem zařízení interiéru obývacího pokoje s jídelnou jsou lahvově zelená kachlová kamna.

Ve druhém patře jsou čtyři ložnice, každá zařízená v jiné barvě. Dvě z nich mají vstup na balkón.

V domě jsou celkem tři koupelny, na každém podlaží jedna.

V nejvyšším poschodí jsou pouze ložnice.

V nejvyšším poschodí jsou pouze ložnice.

Každá z ložnic v druhém poschodí je v jiné barvě. Když se v domě rodičů sjede všechno příbuzenstvo, každý má k dispozici tu svou.

Každá z ložnic v druhém poschodí je zařízena v jiné barvě. Když se v domě rodičů sejde všechno příbuzenstvo, každý má k dispozici tu svou.

Dům je zasazen do hezké, upravené zahrady, kterou majitelé zařídili jako rekreační.

„V letních měsících není nic lepšího, než sedět na terase s výhledem do zahrady a lesa a pozorovat srnky, které nám chodí okusovat stromky na zahradu. Ačkoli, z toho už máme menší radost,” poznamenává s lehkou ironií Aneta.