Originální obydlí má velikost pouhých 22 metrů čtverečních. Návrhářům se i tak podařilo do miniaturního prostoru vměstnat plnohodnotnou postel umístěnou v patře, kuchyňku se dřezem i sporákem a také obývací pokoj v druhé části patra, ze kterého je vstup na menší terasu.

Vnitřní prostor je řešen velmi úsporně. V přízemí je umístěno sociální zázemí se sprchovým koutem a toaletou.

Do patra vedou nenápadné nástěnné schůdky.

Do patra vedou nenápadné nástěnné schůdky.

FOTO: Profimedia.cz

Chatka nese název Tiny Ski Lodge a byla navržena tak, aby vydržela velké změny počasí. Majiteli jsou doktorka a učitel, kteří hledali ubytování, které se bude přizpůsobovat jejich vášni. Ideálním příbytkem se pro ně stala právě tato chatka, která je vlastně obytným přívěsem.

V patře se našel prostor pro prostornou manželskou postel.

V patře se našel prostor pro manželskou postel.

FOTO: Profimedia.cz

Chatka je vytápěna elektrickým kotlem, na stěnách nechybí dostatečná izolace. Právě izolační panely pomáhají odolávat extrémnímu počasí a teplotám od minus 45 do plus 65 stupňů Celsia.

Střecha má gumovou membránu, která umožňuje její smršťování a roztahování vlivem teplot bez poškození.

V kuchyňce se našlo místo i na plnohodnotný plynový vařič.

V kuchyňce se našlo místo i na plnohodnotný plynový vařič.

FOTO: Profimedia.cz

Exteriéru dominuje borovicové dřevo a vlnitý plech. Chloubou stavby je i menší terasa, která majitelům umožňuje opalování na zimním sluníčku.

V podobné chatce se rozhodl trávit čas i pár, který přináší reportáže ze svých cest. I tito manželé potřebovali lehce přemístitelný příbytek, který jim umožní krátkodobě žít v různých lokalitách bez nutnosti vysokých výdajů za hotely a penzióny. [celá zpráva]