Airbus typu A340 aerolinek Turkish Airlines se stal výzvou pro architekty a designéry. Jejich společný výsledek, který dal objektu nový život, rozhodně stojí za to. Z dřívějšího dopravního prostředku vznikla elegantní restaurace, která se nachází v oblasti Balıkesir, Burhaniye.

Klasická sedadla na palubě nahradily elegantní židle. Uspořádání stolů ale zůstalo téměř stejné, ke každému stolku tak náleží malé okénko, kterým je vidět ven.

Letoun má nově řešený interiér a exteriér.

Letoun má nově řešený interiér a exteriér.

FOTO: Profimedia.cz

Letadlo, poté co dosloužilo pro osobní přepravu, bylo rozloženo na díly a v sedmi kamiónech bylo pět dní transportováno na nové místo. Majitel letadla Ali Akbulut uvedl, že v interiéru (na palubě) je 20 stolů určených pro 40 osob.

Sedačky nahradily klasické polstrované židle.

Sedačky nahradily klasické polstrované židle.

FOTO: Profimedia.cz

Interiér pro některé milovníky letectví dokonce slouží i jako stylové místo pro pořádání svatební hostiny. Svatebčané mohou využít i letní terasu, která vznikla na obou křídlech letounu, a je k využití hlavně v teplém období.

Křídla letadla slouží jako letní terasa.

Křídla letadla slouží jako letní terasa.

FOTO: Profimedia.cz

V letounu samozřejmě nechybí kuchyň, toalety a ani koupelna. V blízkosti objektu pak vznikl dětský park s bazénem pro rodiny s dětmi.

Části starých letadel slouží i jako materiál pro vznik originálních interiérových předmětů. Z recyklovaných kousků tak vznikají nevšední stoly i křesla, která se skvěle hodí do loftových interiérů. [celá zpráva]