Jaroslav měl ohledně pozemku, na němž měl jeho domov vyrůst, velmi přesnou představu. Chtěl bydlet na kopečku a parcela měla být orientovaná na jih.

Zkombinovat obojí nebylo vůbec snadné a náš čtenář projel - jak sám říká - všechny obce v okolí, než nakonec našel tu pravou.

Přáním čtenáře bylo mít pozemek na kopečku s orientací na jižní stranu.

Přáním čtenáře bylo mít pozemek na kopečku s orientací na jižní stranu.

Před domem nechybí bazén o velikosti 8,5 m x 3,5 m.

Před domem nechybí bazén o velikosti 8,5 m x 3,5 m.

Projekt domu si našel na internetu a od architekta Jiřího Kučery si jej nechal upravit podle vlastních potřeb. Podobně, jako v případě parcely, i o domě měl totiž celkem jasnou představu, jak bude velký, jak bude vypadat jeho vnitřní uspořádání atd.

Do domu se vstupuje černými, částečně prosklenými dveřmi.

Do domu se vstupuje černými, částečně prosklenými dveřmi.

Výsledkem společné práce s architektem je rodinný dům na zastavěné ploše 280 m2 s užitnou plochou (dům má obyvatelné podkroví) 500 m2.

Dispozičně je tento dům řešen jako 7+1. Je v něm pětice ložnic se čtyřmi koupelnami a trojicí šaten, obývací pokoj, kuchyně a koutek na kávu. K domu náleží dvojgaráž.

Interiéru v přízemí vládne kombina ce černé a bílé. Jejich kontrast rozbila paní domu zařazením prvků v šedé a tyrkysové barvě.

Interiéru v přízemí vládne kombinace černé a bílé. Jejich kontrast rozbila paní domu zařazením prvků v šedé a tyrkysové barvě.

Zajímavým dekoračním prvkem jsou kmínky bříz.

Zajímavým dekoračním prvkem jsou kmínky bříz.

Základním stavebním materiálem čtenářova domu jsou tvárnice Ytong Lambda o síle 375 mm.

„Výhodou tohoto materiálu je, že stavbu není nutné dodatečně zateplovat,“ pochvaluje si Jaroslav s podotknutím, že jeho dům byl postaven jako úsporný.

Kuchyňský kout navazuje na obývací pokoj.

Kuchyňský kout navazuje na obývací pokoj.

V přízemí je rozvedeno podlahové topení, v patře jsou pak radiátory. V domě se topí kotlem na pelety s automatickým plněním. Vše doplňuje akumulační nádrž s kapacitou 3 kW. V obývacím pokoji je navíc i krb o výkonu 18 kW.

„Kotel ovšem využíváme minimálně, letos jsme jej například nemuseli zapnout vůbec,“ poznamenává čtenář a dodává: „Vždycky se těšíme, až si zatopíme v krbu. V pokoji vznikne nádherná atmosféra a teplo vydrží až do druhého dne!“

Autorkou obrazů v interiéru je paní domu.

Autorkou obrazů v interiéru je paní domu.

V podkroví domu jsou umístěny pokoje.

V podkroví domu jsou umístěny pokoje.

„Vybavení a zařízení domu si vzala na starost má přítelkyně. Zvolila všechny barvy, vybrala veškerý nábytek a sama namalovala všechny obrázky. Jak se náš dům povedl, to musejí posoudit druzí, ale naše představy splňuje do puntíku a je přesně takový, jaký jsme si přáli,“ uzavřel svůj dopis pan Jaroslav.

Pětici pokojů doprovází čtvero koupelen.

Pětici pokojů doprovází čtvero koupelen.

Interiér koupelen zaujme mj. doplňky nápaditě zvolenými ve stejné barvě k obkladům.

Interiér koupelen zaujme mj. doplňky nápaditě zvolenými ve stejné barvě k obkladům.