Jeho výtvor propojuje čtyři podlaží převážně administrativní budovy, kde jsou kanceláře různých firem. "Zkoumáním struktury schodiště pro daný prostor jsme zjistili, že při zvětšení poloměru spirály a odstranění klasického středového sloupu získáme v centrální části na každém podlaží zcela nový prostor," vysvětluje architekt.

Každé z odpočívadel může mít i trochu jinou funkci.

Každé z odpočívadel může mít i trochu jinou funkci.

Právě odpočívadla kruhového tvaru, na nichž jsou i půlkruhové lavičky, slouží zaměstnancům ve chvílích relaxace. Mají možnost se zde zastavit na kus řeči, otevřít si knížku a na chvíli se začíst, nebo se jen rozhlížet a užívat si klidu.

Bude na jednom odpočívadle vzkazník, nebo strom přání? I o tom si lidé pracující v budově rozhodnou.

Bude na jednom odpočívadle vzkazník, nebo strom přání? I o tom si lidé pracující v budově rozhodnou.

Bujně osázené truhlíky jsou ideální podobou, pro jakou bylo schodiště navrženo. Zaměstnanci administrativní budovy by si měli sami určit, co v nich chtějí pěstovat.

Bujně osázené truhlíky jsou ideální podobou, pro jakou bylo schodiště navrženo. Zaměstnanci administrativní budovy by si měli sami určit, co v nich chtějí pěstovat.

Balustrády schodiště jsou místo tradičních madel zakončeny truhlíky určenými k pěstování rostlin. Které konkrétně to budou, si mají určit lidé pracující v budově. Ideálně by se mohly tyto truhlíky proměnit v minizahrady, kde by jednotlivci nebo skupinky zaměstnanců pěstovaly to, co jim přijde nejšikovnější.

Elegantní čisté linie příjemným způsobem osvěží interiér budovy.

Elegantní čisté linie příjemným způsobem osvěží interiér budovy.

A tak zatímco se někteří rozhodnou pro zeleninu, aby si vylepšili jídelníček, jiní se omezí jen na mátu, z níž si budou vařit čaj, další části schodiště budou okupovat okrasné květiny atd. Důležité ovšem je, že se díky tomu schodiště stane prostředkem, jak narušit anonymitu, která v podobných typech budov obvykle panuje, a spojí třeba lidi i jinak než v rámci jejich profesí.

Geneze finální podoby schodiště

Geneze finální podoby schodiště