Východní a západní způsob konzumace jídla designéři ze Salt Lake City spojili do jednoho univerzálního příboru. Povedlo se jim to s originálním kouskem, který nese název The Chork. Ten slouží jako hůlky i jako vidlička. Hodí se ke konzumaci čínského i japonského jídla - například nudlí nebo suši.

Hosté si mohou vybrat jaký způsob konzumace jim víc vyhovuje.

Hosté si mohou vybrat, jaký způsob konzumace jim více vyhovuje.

FOTO: fotobanka Profimedia

Díky zajímavému designérskému nápadu se tak hostitel nemusí bát, že někoho urazí a provozovatelé fastfoodových restaurací mohou místo několika druhů příborů odebírat jen jeden.

Originální příbory se vyrábějí ve dvou barevných variantách.

Originální příbory se vyrábějí ve dvou barevných variantách.

FOTO: fotobanka Profimedia

Nevšedním nápadem je i sada příborů, která slouží i jako pomůcka k posilování, příbor je ale poměrně těžký. Nůž a vidlička váží kilo, lžíce hned dvě. Rukojeti jsou chromované a svým designem připomínají činky. Příbor je z nerezu.

 Set slouží i jako posilovací náčiní.

Set slouží i jako posilovací náčiní.

FOTO: fotobanka Profimedia

Pokud si chcete držet kondici, je tento příbor dobrým nápadem. Hodí se i pro krájení tuhého masa, protože se tolik nenadřete.

Ti, kdo si rádi hrají, zase ocení příbor, který umožní stolovníkům imitovat práci na stavbě. Je z plastu a slouží spíš jako hračka pro děti. Americké příbory nesou název "Flying Peas" (Létající hrášek).

Plastové příbory pobaví hlavně malé chlapce.

Plastové příbory pobaví hlavně malé děti.

FOTO: fotobanka Profimedia

Pokud chcete, aby si dítě během jídla opravdu připadalo jako stavební inženýr, zkuste mu k příborům pořídit i hravé talíře od designéra Boguslawa Sliwińského. [celá zpráva]