Zajímavým návrhem je židle s příznačným názvem "Lebka" od designérského studia Pool. Její tvar je reakcí designérů na kýčovitý tvar zahradních židlí z plastu. Tvůrcům se podařilo vytvořit ikonický kus sedacího nábytku, který jistě bude mít v dějinách designu své místo.

Aby byl interiér sladěný, vyplatí se opakovat zvolený motiv i na kuchyňských potřebách. Žertovné polepy, které lze jednoduše vytisknout na papír a nalepit izolepou, na kořenkách nebo na různých tekutinách dodají bytu vtip a oživí ho.

Při vstupu do interiéru můžete uplatnit rohož s podobným motivem. Bude hostům předem avizovat, že vstupují do dekadentního či pirátského pokoje.

Poličku pak může ozvláštnit třeba nevšední květináč s květinou v maketě dutiny lebeční.

Pro vyznění tohoto motivu je ideální zvolit černobílou kombinaci. Právě ta dá díky své kontrastnosti motivu nejlépe vyniknout a působí uměřeně. Vyhněte se ale dalšímu dekorování - lesklým látkám a zlatému či stříbrnému vyšívání.

Pokud chcete, aby motiv vyzněl spíš vesele, a chcete jím dekorovat spíš dívčí pokoj, volte kombinaci motivu rozesmátých lebek a růžové či červené barvy.

Správný pokoj mladého rockera doladí tapety s motivem lebek. Ty mohou být i v moderním plastickém provedení.

V jiných kulturách na makety lebek v interiéru narazíme častěji než v Evropě. Jsou součástí různých karnevalových masek a náboženských předmětů.

V zemích jako je Malajsie je lebka součástí nábožensky založeného dekorování příbytků.

V zemích, jako je Malajsie, je lebka součástí nábožensky založeného dekorování příbytků.

FOTO: fotobanka Profimedia

Zařídit si interiér trochu nevšedně a vsadit třeba na motiv lebek určitě ocení někteří mladí, pro dospělé se ale tato výzdoba příliš nehodí. Ti by mohli ocenit například nyní velmi moderní dekorování v přírodním stylu. [celá zpráva]