Sedáváte-li rádi se svým notebookem na pohovce nebo v posteli, vězte, že nejste jediní. Téměř 60 procent lidí, kteří doma pracují s notebookem jej používají na pohovce nebo na gauči.

Může se ale stát, že se počítač začne po čase přehřívat, protože jste nechtěně nohou nebo přikrývkou překryli větrací otvory, které notebook potřebuje pro odvětrávání. Řešením je podložka pod notebook.

Tác i podložka v jednom zaujme designovým provedením

Novinkou je podložka a tác v jednom, díky rozměrům 46 x 38 cm nabízí podložka dostatečný prostor i pro ty nejširší notebooky, dá se ovšem použít i jako stylový tác na snídani.

Podložku pod notebook můžete využít i jako stylový servírovací tác. Je vyráběna v několika barevných provedeních – černé a hnědé, bílé a červené nebo v kombinaci dřeva a béžové barvy.

Podložku pod notebook můžete využít i jako stylový servírovací tác. Je vyráběna v několika barevných provedeních – černé a hnědé, bílé a červené nebo v kombinaci dřeva a béžové barvy.

FOTO: Divian Dream

Při výběru podložky pod notebook se vyplatí vybrat tu, která nejlépe splňuje následující parametry.

Spodní část by měla být tvarovatelná, vrchní naopak pevná

Vyzkoušejte si, zda je spodní část podložky tvarovatelná a dobře drží na klíně nebo jiném nerovném povrchu. Spodní polštář může být vyplněný polystyrénovými kuličkami, které se vytvarují podle vašich nohou, což zaručuje pohodlné držení notebooku ve vodorovné poloze.

Ideální jsou zejména ty podložky, které mají vrchní vrstvu z pevného materiálu. Ten vytváří rovný povrch nutný pro správné chlazení. Uživatel je tak chráněn od ohřátého notebooku.

Elegantní podložku Comfort Lapdesk pořídíte cca za 670 Kč.

Elegantní podložku Comfort Lapdesk pořídíte cca za 780 Kč.

FOTO: Logitech

Pro komfortnější a ergonomičtější posazení notebooku oceníte ty podložky, které stoupají směrem od uživatele. Hodí se pro netbooky s displejem o menších rozměrech. Při sledování filmů se tak nebudete hrbit.

Zleva: zvýšená podložka CushTop pro notebooky menších rozměrů (cena cca 480 Kč), vpravo: CushDesk s praktickou zarážkou proti sklouznutí notebooku.

FOTO: Belkin

Další zajímavou novinkou jsou podložky, které se dotýkají těla uživatele jen v několika bodech namísto toho, aby notebook ležel na klíně celou plochou.

Klenutá základna umožňuje lepší proudění vzduchu. Takovou podložku ocení majitelé notebooků, které mají sklon k přehřívání. Takzvané aktivní podložky pak notebook cíleně ochlazují.

Podložka Cooling Stand zajišťuje dobré odvětrání notebooku.

Podložka Cooling Stand zajišťuje dobré odvětrání notebooku.

FOTO: Belkin

Většinou pro běžnou práci postačí podložka pasivní. I tyto podložky snižují vnitřní teplotu počítače, záleží ale na daném použitém materiálu a jeho tepelné vodivosti. Některé podložky mají po stranách i praktické kapsy pro uložení adaptéru, myši nebo psacích potřeb.

Podložka pod notebook BRÄDA s praktickým uchem na přenášení a kapsou na psací potřeby (cena: 399 Kč). Skládá se z textilního polštářku a rovné desky z plastu.

Podložka pod notebook BRÄDA s praktickým uchem na přenášení a kapsou na psací potřeby (cena: 399 Kč). Skládá se z textilního polštářku a rovné desky z plastu.

FOTO: Ikea

Oceníte i praktický snímatelný potah. Vyplatí se také zkontrolovat, zda je povrch podložky neklouzavý.