Společnost Urbanscreen se projekcemi zabývá již od roku 2004 a dokáže oživit cokoli - rozpálit plameny na jedoucím voze, zavřít svět do krabice a nově i rozpohybovat jinak celkem nudnou muzejní halu v Hamburku.

Fasáda najednou ožívá, zdvíhají se mexické vlny a krouží kolem budovy. Panely synchronizovaně vylézají a vrací se na své místo, vytvářejí nejrůznější tvary a seskupení, jednoduše žijí. Neuvěřili byste, že to všechno je jenom projekce a před vylézajícím panelem dozajista uhnuli. Vše navíc doprovázejí zvuky tření jednotlivých kvádrů, zapadání dílů do sebe i mohutného hemžení jednotlivých kostiček.

Na závěr lidské ruce stahují plátno, mačkají ho a odhazují, aby se vsákly do budovy a staly se tak její součástí. Diváci musejí nabýt přesvědčení, že krví oněch rukou bude budova pulzovat dál, stejně jako umění vystavené uvnitř.

Fasáda výstavního komplexu v Linci nabízí efektní světelnou podívanou

FOTO: Ars Electronica Center

Moderní muzea se snaží čelit předsudku, že poznání je zdlouhavé a náročné. Muzeum Ars Elektronica v rakouském Linci láká návštěvníky hned na několik zajímavostí. Budova je největší osvětlenou plochou v Evropě a expozice nabízí zcela nový obraz člověka ve světě rozvíjející se technologie. [celá zpráva]