Hlavní obsah
Na multifunkční posilovací lavici posílíme břicho, cvičíme s jednoručními činkami, dostane se tak na všechny partie v oblasti hrudníku, paží, břicha a zad. Cena 10 990 Kč. Foto: Kettler

Pohyb většině lidí dnes chybí, dokonce i ten přirozený v podobě delších procházek. Rozhodnete-li se pravidelně a intenzivně věnovat zvyšování své kondice či zatočit s problematickými partiemi, můžete začít rovnou doma.

Na multifunkční posilovací lavici posílíme břicho, cvičíme s jednoručními činkami, dostane se tak na všechny partie v oblasti hrudníku, paží, břicha a zad. Cena 10 990 Kč. Foto: Kettler
Jak zvládnout cvičení v pohodlí domova

Na Nový rok vzniká řada chvályhodných předsevzetí, ovšem jejich realizace nemusí být vždy správná. Po počáteční euforii je na místě přizvat rozum.

Potýkáme-li se třeba s chronickými bolestmi v ramenou, v krční šíji nebo s vysokým tlakem, navštívíme v první řadě svého lékaře, fyzioterapeuta, kteří doporučí správný pohyb a zatížení, jež nám prospějí.

Snad ke každému produktu určenému k domácímu cvičení je přiložen návod k použití a cvičební plán pro začátečníky i pokročilé. Ti druzí mají návyky z tréninků, z posiloven, své tělo znají a mohou se bez obav věnovat jeho posilování.

Ovšem nováčci, kteří se dosud pohybu moc nevěnovali, by měli tento plán probrat s trenérem, s fyzioterapeutem, a to i v případě, že nemají zdravotní komplikace.

Po dobu celého cvičení je totiž důležité správné dýchání, kterému laici často nevěnují pozornost. Před vlastním tréninkem je to pak řádné zahřátí a příprava na vyšší výkon.

Až poté trénujeme a posilujeme kondici, jak potřebujeme, ať již zvolíme švihadlo, posilovací gumy, balanční desku, či rotoped. Na závěr se protáhneme a uvolníme.

Při nákupu produktů

Vybíráme ten, který odpovídá naší kondici, výšce, váze a typu partií, které chceme posílit.

Například při nákupu gymnastického míče pro posílení zad musíme zvolit správnou velikost. Míč by měl při posazení mírně pružit, nohy v kolenou mají být ohnuty v pravém úhlu.

Orientačně je průměr míče 65 cm vhodný do 170 cm výšky postavy, 75 cm je velký míč pro osoby nad 170 cm.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků