Odvažte se, sáhněte po oblíbeném materiálu, vyberte barevný odstín, povrchovou úpravu a dovolte si změnu. Přijde nová energie, impuls a léto, které už je za dveřmi.

Tipů na proměnu je mnoho: skvělé jsou vypínané textilní stěny, keramické obklady třeba v imitaci přírodního kamene, dřevěné palubky, jež navazují na podlahu či skleněné stěny v retro stylu. Báječným tipem jsou i nové tapety nebo atypická výmalba.

Chytrá stěna v oblouku. Napínané textilní stěny jsou ve speciálních rámech a není problém je vytvarovat třeba do půloblouku.

Chytrá stěna v oblouku. Napínané textilní stěny jsou ve speciálních rámech a není problém je vytvarovat třeba do půloblouku.

FOTO: Dekre (2x)

Sklo v retro designu. Hravost 60. let lze mít na skleněné stěně i dveřích. Oblíbené jsou sytě barevné geometrické obrazce, ale i retro vzory v neutrálních barvách. Celoskleněná stěna opticky odděluje kuchyň od obývací části.

Sklo v retro designu. Hravost 60. let lze mít na skleněné stěně i dveřích. Oblíbené jsou sytě barevné geometrické obrazce, ale i retro vzory v neutrálních barvách. Celoskleněná stěna opticky odděluje kuchyň od obývací části.

FOTO: Sapeli

Textil nejen na šaty

Napínané textilie v pevně uchyceném rámu jsou novinkou, která mnohé překvapí. Dokážou proměnit stěnu a strop, lze s nimi vytvořit i novou příčku či podhled na míru, zútulní byt, na dotek jsou velmi příjemné a nabízejí nekonečnou škálu barev, textur, perleťových efektů i využití vlastních motivů.

Sjednotí podlahu se stěnou. Bílá mořená dubová podlaha je tzv. vytažená i na zeď jako obklad. Díky jednolitému designu s podlahou působí interiér velmi čistě, a je dominantním prvkem v prostoru.

Sjednotí podlahu se stěnou. Bílá mořená dubová podlaha je tzv. vytažená i na zeď jako obklad. Díky jednolitému designu s podlahou působí interiér velmi čistě, je dominantním prvkem v prostoru.

Keramika jako přírodní travertin. Přírodní kámen je jakoby obtisknutý do designu dlaždic Alba. Povrchová úprava působí přirozeně, zachovává si svůj původ a kvalitu.

Keramika jako přírodní travertin. Přírodní kámen je jakoby obtisknutý do designu dlaždic Alba. Povrchová úprava působí přirozeně, zachovává si svůj původ a kvalitu.

FOTO: Rako (2x)

Oproti tapetě nekopírují nepřesnosti podkladu, ale vytvářejí perfektně hladký a rovný povrch stěn. Báječně je lze tvarovat a podle potřeby zvolit geometrické i obloukovité tvary. Přitom je lze snadno vyměnit za jiný motiv do již existujícího rámu.

Sametový efekt. Tmavých barev se nemusíte bát ani v obývacím pokoji, zvláště když je prostor dostatečně osvětlen denním světlem. Na stěně je antracitová stěrka Ottocento, která vytváří dokonalý sametový povrch.

Sametový efekt. Tmavých barev se nemusíte bát ani v obývacím pokoji, zvláště když je prostor dostatečně osvětlen denním světlem. Na stěně je antracitová stěrka Ottocento, která vytváří dokonalý sametový povrch.

FOTO: Betcore

Napínané textilní stěny. Co umějí?

Napínané textilní stěny. Co umějí?

Speciální textilie nabízí jen pozitivní vlastnosti: je pevná, vyrobená z tvrzeného úpletového vlákna z polyesteru, snadno se udržuje (stačí otřít čistou houbičkou), vlákno je odolné proti vlhkosti, světlu, ohnivzdorné, je pružné a má tvarovou výdrž.

Imituje betonovou stěrku. Série keramiky Cemento imituje betonovou stěrku a prodává se v rektifikovaném formátu 30 x 60 a 60 x 60 cm. Nenápadný povrch dlažby je ve velké ploše originální a nelze ho přehlédnout.

Imituje betonovou stěrku. Série keramiky Cemento imituje betonovou stěrku a prodává se v rektifikovaném formátu 30 x 60 a 60 x 60 cm. Nenápadný povrch dlažby je ve velké ploše originální a nelze ho přehlédnout.

Tapety s přídechem prázdnin. Z kolekce White dýchá rozmarnost léta a pohoda. Příjemná je zejména v předsíni a na chodbě, protože tudy stále chodíme a vzor papírových lodiček nelze minout.

Tapety s přídechem prázdnin. Z kolekce White dýchá rozmarnost léta a pohoda. Příjemná je zejména v předsíni a na chodbě, protože tudy stále chodíme a vzor papírových lodiček nelze minout.

FOTO: Primalex