Nejnovějším chytrým kouskem je kufr od belgického průmyslového designéra Frederica Goorise, který je zajímavý tím, že jeho kolečka generují elektřinu.

V horní části kufru se pak nachází odpojitelná inteligentní napájecí banka, ve které si můžete připojit a dobít notebook nebo smartphone. Jde o funkci, kterou určitě ocení ti, kdo cestují do exotičtějších destinací, kde je dobití notebooků na letištích problém.

Kufr díky svému tvaru dobře poslouží i jako improvizovaný stolek pro práci na notebooku.

Kufr díky svému tvaru dobře poslouží i jako improvizovaný stolek pro práci na notebooku.

Praktickým kouskem je rovněž kufr sloužící jako kočárek. Ten vymyslel manželský pár cestující s dítětem. Manipulace s kufry i kočárkem byla pro amatérské návrháře natolik obtěžující, že se rozhodli navrhnout tento kousek.

Kufr a kočárek v jednom nese název Born to Fly neboli Zrozen k létání. Je určen pro děti do 17 kilogramů a má i po plném naplnění hmotnost, která odpovídá limitu pro osobní zavazadlo na palubě. Součástí kufru je rovněž baterie umožňující dobití počítače nebo telefonu.

Rodiče s dětmi rozhodně ocení kufr a kočárek v jednom, který jim umožní pohodlné cestování.

Rodiče s dětmi rozhodně ocení kufr a kočárek v jednom, který jim umožní pohodlné cestování.

FOTO: Profimedia.cz

Zajímavý kousek vytvořil i designér Kevin O’Donnell. Kufr nazvaný Modobag vás na plné nabití dokáže dovézt až do vzdálenosti osmi kilometrů rychlostí až 12 km/h. Díky chytrému designu se na něm dá i velmi pohodlně sedět, kufr-vozidlo unese osobu o hmotnosti až 118 kg. Rychlost jízdy si může cestující regulovat pomocí ruční brzdy.

Kufr může posloužit i jako vozidlo na kratší vzdálenosti.

Kufr může posloužit i jako vozidlo na kratší vzdálenosti.

FOTO: Profimedia.cz

Pokud jste fandové moderních vychytávek a rádi si jimi zpříjemňujete a zjednodušujete život, zkuste se seznámit i s chytrým konferenčním stolkem, který v sobě kombinuje hned několik funkcí najednou. [celá zpráva]