Hlavní obsah
Škoda 1100 OHC Coupé Foto: Škoda Auto

Znovuzrozená Škoda 1100 OHC Coupé se ukáže v Sosnové

Jedna z nejvzácnějších škodovek, zrenovovaná 1100 OHC Coupé, si odbude veřejnou jízdní premiéru na autodromu v Sosnové nedaleko České Lípy. Pojede po trati po boku známějšího roadsteru, na jehož základech vznikla.

Škoda 1100 OHC Coupé Foto: Škoda Auto
Znovuzrozená Škoda 1100 OHC Coupé se ukáže v Sosnové

Zrenovovaná Škoda 1100 OHC Coupé, jejíž dokončení bylo vyvrcholením oslav 120 let motorsportu u Škodovky, se ukáže veřejnosti na závodní dráze v rámci akce Sosnová Classic 2022, která se koná v sobotu 14. května. Jak název prozrazuje, samozřejmě to je na Autodromu Sosnová nedaleko České Lípy.

Stojí tahle malá červená škodovka za podívanou? Je to jedna z nejvzácnějších škodovek vůbec - na sklonku 50. let minulého století vznikly jen dva kusy, ne víc.

Škoda 1100 OHC Coupé

Foto: Škoda Auto

Jeden z nich restaurátorská dílna Škody renovovala posledních několik let za přispění dílny stavby prototypů. Dochovaly se jen torza a jednotlivé díly havarovaných vozů, v podstatě je tedy bylo nutno postavit znova. Hliníkovou karoserii karosáři svařovali a vyklepávali ručně, stejně jako tehdy.

Na Sosnové Classic 2022 se představí závoďáky z doby od 20. do počátku 90. let minulého století v různých kategoriích, předvede se ale i fabia Rally2 evo, na níž jezdí Jan Kopecký.

Škoda 1100 OHC Coupé

Foto: Škoda Auto

Závodní 1100 OHC Coupé si tu odbude veřejnou jízdní premiéru, a protože bude jezdit i otevřená verze, tato dvě auta pojedou po závodní trati bok po boku po 61 letech. Posledním společným závodem byla totiž cena Mladé Boleslavi na okruhu v nedaleké Čisté u Bělé pod Bezdězem v roce 1961.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků