Hlavní obsah

Volvo v roce 2012 plánuje uvést elektrický hybrid

Počátkem roku 2012 chce Volvo uvést na trh sériově vyráběný hybridní automobil s možností dobíjení z elektrické zásuvky. Automobil by měl kombinovat dieselový motor s elektromotorem. Volvo slibuje spotřebu paliva 1,9 l / 100 km.

Volvo v roce 2012 plánuje uvést elektrický hybrid

Při jízdě na delší vzdálenosti elektromotor zastoupí úsporný dieselový agregát. Kombinovaný dojezd dosahuje přibližně 1200 kilometrů. Emise oxidu uhličitého budou v průměru 49 gramů na kilometr a spotřeba by se měla pohybovat kolem 1,9 litru na 100 km.

Při jízdě výhradně na elektrický pohon jsou přímé emise samozřejmě nulové. Plug-in hybrid od Volva bude schopen ujet až 50 kilometrů pouze na elektřinu. Dieselový motor může být používán buď samostatně, nebo v kombinaci s elektromotorem.

Volvo plánuje představit elektrickou verzi v roce 2012. Zatím nebylo oznámeno, o jaký model půjde konkrétně. Dá se očekávat, že po úspěšném uvedení na trh představí Volvo další hybridy založené na podobné technologii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků