Hlavní obsah
Gibu Fight Night Foto: archiv Gibu Fight Night

Volkswagen se v USA chlubí "scarabeem"

Automobilka Volskwagen přivezla do Detroitu kromě Conceptu R, který se představil již ve Frankfurtu, i studii označenou písmenem T. Jedná se o křížence off-roadu a sportovního vozu. Zatímco po off-roadu zdědilo Téčko geny mohutnosti, sporťák mu do vínku dal rychlost a dynamičnost. V pouštní scenérii pak připomíná posvátného brouka scarabea.

Gibu Fight Night Foto: archiv Gibu Fight Night
Volkswagen se v USA chlubí "scarabeem"

Scarabeus byl ve starém Egyptě mimo jiné symbolem proměn. A právě Concept T od wolfsburgské automobilky je vizí možné proměny a kombinace off-roadu a sportovního vozu v blízké budoucnosti. Neoficiálně tak u Volkswagenu položili základy nové třídy off-road coupé.

Volkswagen se v Detroitu těší velké popularitě především díky studiím, které do USA každým rokem přiváží. Veřejnosti zde v minulosti například představila studijí AAC, ze které vzešel Touareg. Daší studií v řadě byl Concept 1, tedy předobraz sériového modelu New Beetle.

Téčko je poháněno šestiválcovým motorem o výkonu 177 kW, který je na všechna čtyři kola přenášen automatickou převodovkou Tiptronic. Z nuly na stovku vystřelí za necelých 7 vteřin a maximální rychlost je elektronicky omezena na 230 km/hod.

Zpravodajství z detroitského autosalónu připravujeme ve spolupráci s oficiálním serverem:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků