Hlavní obsah
Volkswagen ID.4 Foto: Volkswagen

Volkswagen představil elektrický crossover ID.4

Elektrická expanze automobilky Volkswagen pokračuje a po modelu ID.3 přichází i produkční verze koncepčního crossoveru CROZZ, která nese název ID.4. Volkswagen jej zatím ukazuje jen s lehkým maskováním.

Volkswagen ID.4 Foto: Volkswagen
Volkswagen představil elektrický crossover ID.4

Němci chtěli první čistě elektrické SUV Volkswagen původně představit na zrušeném autosalonu v Ženevě, ale narychlo nakonec zorganizovali internetovou tiskovou konferenci, kde model ID.4 ukázali téměř v celé jeho kráse. Kryje už jej jenom lehké maskování.

SUV ID.4 stojí na stejné elektrické platformě MEB jako již zmiňovaný hatchback ID.3 s tím, že auta sdílejí i společný designový jazyk. Mají podobně tvarovaný přední nárazník, světla i pozvolna se svažující zadní část karoserie. Nutno říci, že ID.4 je samozřejmě větší.

Volkswagen ID.4 je prvním elektrickým SUV od této německé automobilky.

Foto: Volkswagen

Volkswagen uvádí, že jeho nový model bude v začátcích dostupný pouze s pohonem dvou kol, ale brzy se do výroby přidá i silnější verze s elektrickou čtyřkolkou. Baterie elektromobilu jsou uloženy v podlaze a umožní autu dojezd okolo pěti stovek kilometrů na jedno nabití, ovšem více toho o technice Volkswagen zatím neprozradil.

IQ. Light světlomety ve Volkswagenu ID.4.

Foto: Volkswagen

Model ID.4 by se pak měl na rozdíl od ID.3 stát plnohodnotným globálním autem od Volkswagenu stejně jako třeba Golf. Prodávat by se měl v Číně i v USA, kde bude jeho výrobu obstarávat moderní továrna ve městě Chattanooga v Tennessee.

Co se prodejů v Evropě týče, Volkswagen chce začít nabízet ID.4 svým zákazníkům na konci roku 2020. Česko bude mít ale v první vlně smůlu, vůz by se měl do katalogů tuzemských prodejců dostat až začátkem příštího roku. Do té doby ještě očekávejme úplnou premiéru se všemi podrobnostmi.

Koncept Volkswagen I.D. Crozz

Foto: Volkswagen

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků