Hlavní obsah
Škoda (Ilustrační foto) Foto: Škoda

Škoda chce dělat levnější auta. Vybrala si pro to miliardový trh

Skupina Volkswagen pracuje na levné platformě, která by byla konkurenceschopná na trhu v Indii. Cílem je porazit Hyundai nebo Dacii, které tamním prodejům vévodí.

Škoda (Ilustrační foto) Foto: Škoda
Škoda chce dělat levnější auta. Vybrala si pro to miliardový trh

Vývojem levné platformy byla pověřena česká Škoda a strategii, jak ji aplikovat, představila v rámci projektu Indie 2.0. Dále bude následovat představení konceptu SUV na autosalonu v Dillí, který proběhne 7. až 12. února příštího roku a bude se jednat o vůz na zcela nové platformě MQB-A0-IN. Produkční verze přijde na trh koncem roku 2020. O rok později přijde sedan postavený na stejné platformě.

Plány Škody odhalil generální ředitel automobilky Bernhard Maier během jedné z akcí v listopadu v Praze. Přiznal ovšem, že auta budou vyráběna pouze v Indii a homologována také na tamní trh. V Evropě se jich tak zákazníci pravděpodobně nikdy nedočkají.

„Řekli jsme, že chceme být konkurenceschopní a přesně plnit požadavky našich zákazníků v Indii. Ty jsou ovšem jiné, než jsme zvyklí ze zbytku světa,“ dodal Maier pro Autonews. Aby Škoda svých ambicí dosáhla, zainvestuje do projektu 1 miliardu eur, tedy více než 25,5 miliard korun.

Nová platforma je součástí snahy Volkswagen Group o zvýšení prodejů na indickém trhu, který je velice citlivý po stránce ceny. V současné době mu kraluje Hyudai a Suzuki, skvělé výsledky hlásí i Dacia.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků