Hlavní obsah
Srovnání nynějšího loga s návrhem Foto: ČTK

Škoda Auto uvažuje o změně loga, tady je utajovaný návrh

Největší tuzemská automobilka Škoda Auto uvažuje o změně loga, které má mít jednodušší grafiku, avšak jeho ústředním motivem zůstane legendární okřídlený šíp. Informaci a první fotografie návrhu nového loga s odvoláním na podnikový list Škodovácký odborář zveřejnil server Auto.cz.

Srovnání nynějšího loga s návrhem Foto: ČTK
Škoda Auto uvažuje o změně loga, tady je utajovaný návrh

Automobilka se k informacím o změně loga odmítá vyjádřit. V historii automobilky, která sahá až do roku 1895, by to bylo v pořadí šesté logo.

"K prezentaci návrhů došlo po jmenování nových členů dozorčí rady, kteří se seznámili jak s logem, tak s návrhy budoucích modelů. Podoba připravovaného loga ale nebyla publikována a automobilka samotná nic komentovat nechce," uvedl server Auto.cz.

Podle dostupných informací si má nové logo zachovat tradiční zelenou barvu, která ale bude tvořit pozadí kruhu s bílým okřídleným šípem uvnitř. Nyní má šíp zelenou barvu a pozadí je bílé.

Autoři nového znaku také navrhli umístit nápis Škoda Auto pod kulaté logo. Na stávajícím znaku je nápis součástí vnějšího černého kruhu, který na novém logu chybí.

Všechna loga firmy

Foto: ČTK

Stávající černo-zelené provedení loga používá Škoda Auto od roku 1999. Předchozí firemní znak s okřídleným šípem, který měl modro-bílou barvu, mladoboleslavská automobilka používala od roku 1926.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků