Hlavní obsah
Jarní restart výroby provázela obdobná opatření. Foto: Škoda Auto

Škoda Auto opět zpřísňuje hygienická opatření proti koronaviru

V automobilce Škoda Auto se kvůli současné epidemické situaci zpřísňují hygienická opatření. Zaměstnanci například musí nosit roušky ve všech vnitřních i venkovních prostorách areálů, až na několik výjimek. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář.

Jarní restart výroby provázela obdobná opatření. Foto: Škoda Auto
Škoda Auto opět zpřísňuje hygienická opatření proti koronaviru

Výjimku z nošení roušek v areálu mají pouze lidé, kteří se zrovna nacházejí sami v uzavřené místnosti, a zaměstnanci na pracovištích s tepelnou zátěží stupně tři a čtyři, což je například slévárna nebo kovárna. Roušku nemusí mít také pracovníci, kteří zrovna jedí nebo pijí.

„Nově také platí absolutní zákaz kouření ve všech vnitřních i venkovních prostorách areálů společnosti Škoda Auto, včetně kuřáckých koutů bez výjimky,” uvedl týdeník. Důvodem je, že v uzavřených kuřárnách se lidé pohybovali bez roušky a často nebylo možné dodržet rozestupy. „Riziko nákazy bylo velmi vysoké,” uvedly odbory.

Odbory tlačí na zastavení přesčasové práce. Předák Jaroslav Povšík poslal dopis s touto žádostí všem členům představenstva. „Uděláme vše pro to, abychom mohli vyrábět tak, jak o tom snily generace zaměstnanců před námi, tedy v normální nebo ve zkrácené pracovní době a s plnou ochranou našeho fyzického i duševního zdraví, s přesahem do našich rodin,” uvedl Povšík.

Povšík zároveň zkritizoval schůzku ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) s předsedou poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, kteří se minulý týden setkali v uzavřené restauraci na pražském Vyšehradě. Prymulu stála tato schůzka ztrátu funkce. „Neskutečný políček zasadili všem našim zaměstnancům politici, kteří se minulý týden pokoutně sešli v uzavřené restauraci na Vyšehradě,” uvedl Povšík. Neví, jak takové jednání vysvětlit zaměstnancům.

Povšík vyjádřil také pochybnosti nad státním vyznamenáním, které prezident Miloš Zeman udělil Prymulovi za zvládnutí koronavirové epidemie. „Zároveň musím, jako jeden z nedávných laureátů, příjemců státního vyznamenání, přemýšlet, jak lze v této situaci v Den české státnosti Romanu Prymulovi předat Řád Bílého lva. Asi za to 'zvládnutí epidemie' - kolik je dnes nakažených, kolik tisíc lidí zemřelo, kolik jich leží na ARO a JIP, případně je napojeno na plicní ventilaci,” uvedl Povšík.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků