Hlavní obsah
Škoda Enyaq Foto: Škoda Auto

Ruský grafik navrhl Škodu Enyaq bez maskování. Víme, v čem se mýlí

Ruský server Kolesa.ru zveřejnil svou představu o sériové podobě Škody Enyaq. Některé prvky se nezávislému grafikovi skutečně podařilo trefit, ovšem čerpal jen z fotek maskovaných prototypů. Redaktor Novinek viděl vůz bez maskování a může tak návrh porovnat s realitou.

Škoda Enyaq Foto: Škoda Auto
Ruský grafik navrhl Škodu Enyaq bez maskování. Víme, v čem se mýlí

S každým modelem, který automobilky tají před světovou premiérou, se na internetu rojí i grafické návrhy sériového stavu. Grafici často pracují s fotkami maskovaných prototypů, stejně jako v tomto případě.

Ani my nemůžeme nabídnout fotky sériového kusu, který zřejmě Škoda představí až v druhé polovině letošního roku. Ovšem přísně utajovaný finální kus bez maskování jsme viděli v rámci prvních jízd s prototypy. Dojmy můžeme porovnat se zmíněným návrhem.

Hned na začátku je třeba říci, že výsledek je na pohled mnohem atraktivnější a dynamičtější, než naznačuje grafické cvičení. Maskované prototypy svou vysokou stavbou působí trochu neohrabaně, ale schované linky a odlišný zadní c-sloupek ve finále dají vozu podstatně dynamičtější a na pohled nižší stavbu.

Škoda Enyaq iV ve formě předprodukčního maskovaného prototypu

Foto: Škoda Auto

Nejvíce odlišností najdeme na přídi. Grafik ve velkém vycházel spíše z aktuální Octavie, ovšem příď je ve skutečnosti mnohem propracovanější, členitější. Světlomety jsou více zamračené a především z nich vychází světelná linka, která vede přes celou masku.

K ilustraci tohoto by mohl posloužit koncept Vision iV, ovšem u Enyaqu je svítící maska řešena ještě odvážněji. Svítí totiž i vertikální linky uvnitř masky. Vynechané místo je jen uprostřed ve spodní části, protože zatím neexistuje technologie, která by svítící linku vedla přes radar adaptivního tempomatu.

Koncept Škoda Vision iV je přídi Enyaqu blíže, maska však svítí kompletně, nejen jednou linkou.

Foto: Škoda

Na zádi jsou blízko skutečnosti svítilny, nápis Škoda místo loga i výrazný spodní prolis. Ovšem jiný výraz dává vozu zmíněný c-sloupek v odlišném provedení, výraznější střešní spoiler a o něco vyšší umístění svítilen.

Prototyp, který jsme měli možnost zhlédnout, byl vyveden v edici Founders. Bude k mání v první fázi předprodeje na konci letošního roku. Limitovaná edice 1 895 vozů připomíná založení podniku před 125 lety a vyznačuje se černými doplňky včetně nápisů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků