Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: MDČR

Řešení propadlé STK či řidičáku můžete znovu odložit

Pokud vám skončila platnost řidičského či profesního průkazu anebo STK na autě mezi zářím 2020 a červnem 2021, nařízení EU ji úředně prodloužilo o 10 měsíců. Podobně to platí i pro průkazy, jejichž již jednou úředně prodloužená platnost skončí v tomto období.

Ilustrační foto Foto: MDČR
Řešení propadlé STK či řidičáku můžete znovu odložit

Propadlá platnost řidičského či profesního průkazu anebo technické kontroly auta může znamenat problém, a to docela zásadní, pokud na to přijdete až v moment policejní kontroly. Ovšem, co propadlo v období od 1. září 2020 do 30. června 2021, má platnost automaticky prodlouženu o 10 měsíců.

S odkazem na rozhodnutí Evropské unie o tom informuje české ministerstvo dopravy s tím, že platnost průkazů a prohlídek je prodloužena plošně v celé EU. Prodloužení platnosti dokladů je krokem ve snaze ke snížení mobility lidí ve jménu snahy o zvládnutí pandemie koronaviru a jmenuje se Omnibus II.

Samozřejmě, bylo by lepší, kdyby takovéto nařízení bylo vydáno ne až po polovině určené doby, kdy se propadlá platnost prodlužuje, ale třeba při jejím začátku, ale i tak to může řadě lidí pomoci. Tím spíš, že doklady, jejichž platnost byla prodloužena v rámci stejného nařízení (Omnibus I) loni, jsou podruhé prodlouženy, a to do 1. července 2021, nebo o 6 měsíců, pokud prodloužená platnost má vypršet po tomto datu.

Směrnice se týká nákladní dopravy i hlouběji, nejen profesních průkazů, ale také vodní a železniční dopravy. Její plné znění naleznete na webu ministerstva dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků