Hlavní obsah
Renault Trafic 2021 Foto: Renault

Renault Trafic má po faceliftu. Změnil se především uvnitř

Jen rok po uvedení dílčí modernizace dodávky Trafic Francouzi představují další facelift, který se týká osobních verzí. V designu příliš změn nenastalo, kabina si ovšem polepšila výrazně.

Renault Trafic 2021 Foto: Renault
Renault Trafic má po faceliftu. Změnil se především uvnitř

Francouzská dodávka se malého faceliftu dočkala už v roce minulém, a tak se spekulovalo, zda na podzim Renault nepředstaví model zcela nový. Místo toho ale skutečně dorazila výraznější modernizace osobních variant.

Vizuálně si novinka udržela svoji formu a tvary typické pro větší dodávku. Změnila se přední kapota a maska, která je nyní podstatně zdobnější. Novinkou jsou full-LED světlomety. Velké chromované logo Renault na přídi v kombinaci se zbytkem působí poměrně honosným dojmem.

Velkých změn se dodávka dočkala hlavně v interiéru, který se teď mnohem více soustředí na moderní pojetí než na tradiční užitkovost. Nová je celá palubní deska i úložné prostory. Jeden z těch největších se skrývá za řadicí pákou a celkově trafic nabídne pasažérům 86 litrů úložného prostoru. Nový je i multifunkční volant a velký displej infotainmentu s osmipalcovou obrazovkou, který poskytuje i podporu Apple CarPlay či Android Auto.

Renault Trafic po faceliftu

Foto: Renault

Renault Trafic před faceliftem

Foto: Renault

Změnily se výkony motoru. Vůz bude výhradně nabízen s dvoulitrovým vznětovým motorem o výkonech 110, 150 a 170 koní. K dispozici pak bude šestistupňový manuál nebo dvouspojkový automat. Na trh přijde nový model na konci března roku 2021.

Představení nového Renaultu Trafic přichází těsně poté, co se Renault neshodl na další spolupráci s italským Fiatem. Ten se rozhodl k francouzské automobilce otočit zády a svůj model Talento, postavený na základech traficu, bude zřejmě nadále vyvíjet se skupinou PSA, pod kterou se v rámci nového názvu Stellantis řadí.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault Trafic na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků