Hlavní obsah
 

Porsche reinkarnovalo legendární fotku. Model 356 nahradil Taycan

Německá automobilka Porsche vytvořila „repliku“ originálního reklamního snímku z roku 1963, na kterém lyžař Egon Zimmerman přeskakuje Porsche 356. Na nové verzi snímku fotografům zapózoval elektromobil Taycan a jeden z nejlepších lyžařů současnosti Nor Aksel Lund Svindal.

 
Porsche reinkarnovalo legendární fotku. Model 356 nahradil Taycan

Porsche a sníh, to je vždy hodně zábavná kombinace a k automobilce z Německa neodmyslitelně patří. Může za to mimo jiné právě i fotografie lyžaře Egona Zimmermana z roku 1936, na které je zachycen, jak přes velké sněhové bariéry přeskakuje Porsche 356. Dnes už legendární fotku poté automobilka používala ve své propagaci znovu a znovu.

Němci se tak rozhodli, že oslaví tento snímek, a to nejlépe jeho znovuvytvořením. Pro novou verzi si vybralo elektromobil Taycan a do role lyžaře obsadilo vynikajícího sjezdaře a samotného mistra rychlosti, norského rodáka Aksela Lunda Svindala. Oba lyžaře pojí jak jejich profese, tak hlavně vášeň pro Porsche.

Vlevo původní reklamní snímek s Egonem Zimmermannem, vpravo jeho nová verze s Akselem Lundem Svindalem

Foto: Archiv Hanse Truöla (vlevo)/Porsche (vpravo)

„Ta fotka je skvělá. Je v tom hodně duchu Porsche. Pro mě to bylo vždy úžasné, už jako dítě jsem byl fanouškem Porsche,“ uvedl ke starému snímku Svindal. „Byla pro mě vždy poselstvím být odvážný a zkoušet nové věci. A přesně to teď znovu děláme,“ doplnil lyžař.

Aksel Lund Svindal přeskočil kromě Taycanu i Porsche 356

Foto: Porsche

Na akci, při které se snímek znovu vytvářel, pozvalo Porsche mimo jiné i bratra legendárního lyžaře Karlheinze Zimmermana, a také synovce Michaela, aby mohli být svědky tohoto historického momentu. „Nová interpretace fotky ve skoku představuje tradici. Ale samozřejmě také ukazuje, že se posunujeme vpřed a myslíme i na budoucnost,“ shrnul poselství nové fotografie místopředseda výkonné rady společnosti Porsche AG Lutz Meschke.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Porsche na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků