Hlavní obsah
Silueta nového „zetka“ ve starším oficiálním videu. Foto: Nissan

Nástupce Nissanu 370Z zatím nebude elektrický, zní z automobilky

Automobilka Nissan v příštím roce s největší pravděpodobností představí nový sportovní model 400Z. Pohánět ho má dvakrát přeplňovaná V6. Zdroje z automobilky hovoří proti spekulacím, že ostrý japonec dorazí s hybridním či elektrickým pohonem.

Silueta nového „zetka“ ve starším oficiálním videu. Foto: Nissan
Nástupce Nissanu 370Z zatím nebude elektrický, zní z automobilky

Dlouho očekávaný nástupce Nissanu 370Z, který by se podle dostupných zpráv mohl jmenovat prostě 400Z, se objeví v roce 2021 minimálně jako vývojový prototyp na veletrzích v Asii. Uvádí to australský web CarAdvice s odkazy na zdroje z automobilky Nissan.

Co je možná podstatnější, je, že pod kapotou pravděpodobně nebude elektřina, nebo přinejmenším nebude dominovat. Očekává se vidlicový šestiválec o objemu tří litrů se dvěma turbodmychadly, který by měl dávat okolo čtyř set koní.

Viceprezident značky pro globální produktovou strategii Ivan Espinosa podle australského webu uvedl, že Nissan sice přemýšlel o elektrifikaci modelu 400Z, ale zatím nemůže poskytovat detaily a vidí prostor pro tradiční i elektrifikovaná „zetka“. „Pravděpodobně v krátkodobém horizontu přijde konvenční technologie. Tím myslím spalovací motor,“ nechal se slyšet.

Pokračoval, že blíže je rozhodně hybridní pohon, se kterým Nissan koketuje. U čistě elektrické verze je stále problém s hmotností. Modely s označením Z vždy vynikaly lehkostí a obratností a s tím zatím těžké lithium-iontové baterie nekorespondují. Nissan však podle něj v budoucnu může těžit ze zkušeností, které inženýři nasbírají v seriálu závodů formule E.

Internetem kolují různé ilustrace, jak by mohl Nissan 400Z vypadat.

Po stránce designu by 400Z mělo podle některých designérských skic, které se objevily na internetu, mít zaoblené přední světlomety, horizontální zadní světlo a tvarem vzdávat poctu původnímu modelu Nissan Fairlady Z z roku 1969.

„Nebude to ale retro. Spíše bych to nazval úctou k tradici,“ uvedl globální šéf designu Nissanu Alfonso Albaisa. Sám potvrdil, že snímky, které se objevily na sociálních sítích, se blíží realitě.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků