Hlavní obsah
Jaguar I-Pace Foto: Jaguar

Jaguar má odvahu, nabídne první elektrické taxi na okruhu Nordschleife

Elektromobily mívají se Zeleným peklem, jak se přezdívá německému okruhu Nordschleife, dost často problémy. Nejen s výdrží baterie po stránce dojezdu v extrémních podmínkách, ale i s jejich teplotou. Proto se nový tah Jaguaru jeví jako odvážný - nabídne první elektrické taxi.

Jaguar I-Pace Foto: Jaguar
Jaguar má odvahu, nabídne první elektrické taxi na okruhu Nordschleife

Po severní smyčce (Nordschleife) Nürburgringu se můžete svézt ve svém či půjčeném autě. Pro ty, kteří ale na náročné trati chtějí zažít co největší rychlost a adrenalin, jsou tu také okruhové vozy taxi. Krom německých automobilek je tu už roky provozuje také Jaguar.

Doposud vás závodní jezdec mohl svézt ve vrcholné limuzíně XJR575. Ovšem u novinky už burácející pětilitrový osmiválec nečekejte. Naopak bude dost ticho. Jedná se totiž o elektrický I-Pace.

Trasa veřejně dostupné smyčky má 20,8 km a 73 zatáček. To se pro elektromobil s dojezdem v běžném provozu kolem tří stovek kilometrů zdá jako pohoda.

Ovšem s ostrým okruhovým tempem dojezd extrémně klesá, stejně jako roste teplota baterií a dalších komponent. O tom se přesvědčují automobilky, které zde pokoušejí časový rekord rovněž bezemisně.

Jaguar I-Pace jako eTaxi na okruhu Nordschleife

Foto: Jaguar

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Jaguar na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků