Hlavní obsah

Hyundai přináší pro i30 automatické vypínání motoru při stání

Korejský výrobce začal nabízet, zatím pouze pro svůj model i30, systém, jenž automaticky vypíná motor při stání. Dá se tím ušetřit až sedm procent paliva, tvrdí Hyundai. Novinka je k dostání ale pouze u vyšších stupňů výbavy.

Hyundai přináší pro i30 automatické vypínání motoru při stání

Nový model Hyundai i30 Stop & Go je vybaven systémem ISG (Idle Stop and Go), díky němuž nabídne tento model o trochu sníženou spotřebu paliva a emisí. Výrobce udává snížení spotřeby paliva o sedm procent. Podobné systémy nabízí také BMW nebo Toyota.

Systém ISG najde uplatnění hlavně v městském provozu, v němž vozidla často zastavují a následně se rozjíždějí. Tento systém automaticky vypíná motor, jakmile je vůz v klidu a opětovně jej dle potřeby spouští.

První modely i30 Stop & Go se objevují u prodejců Hyundai v těchto dnech. Zákazníci mají na výběr zážehové motory 1,4 litru a 1,6 litru v karosářských provedeních pětidveřový hatchback nebo kombi. Oproti běžným modelům si za systém ISG připlatí zákazníci sedm tisíc korun, systém je ale dostupný až od výbavy Comfort.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků