Hlavní obsah
Honda e Foto: Jan Handrejch, Právo

Honda zastaví prodej čistě spalovacích aut v Evropě

V roce 2022 hodlá japonská automobilka Honda zastavit prodej čistě benzinových a naftových vozidel na evropském trhu. Uvedl to senior viceprezident značky Ian Howells.

Honda e Foto: Jan Handrejch, Právo
Honda zastaví prodej čistě spalovacích aut v Evropě

Jeden z nejvyšších mužů ve vedení automobilky Honda Ian Howells zprávu potvrdil britskému serveru Autocar s tím, že portfolio automobilky pro evropský trh budou od roku 2022 tvořit především hybridní, plug-in hybridní a elektrické vozy.

„Je to jednoznačné rozhodnutí. Pokud bude v budoucnu legislativa směřovat i k zákazu hybridů, také přistoupíme k jejich zrušení,“ uvedl Howells.

„Ve hře jsou i další alternativní paliva, která může Honda využívat. Není to jen elektřina, ale třeba i biomasa nebo vodík,“ doplnil viceprezident automobilky.

Honda podle jeho slov ovšem není přesvědčená, že je cesta pouhé elektrifikace ta jediná. Odrazuje ji od toho vysoký náklad na výrobu. „Ta auta jsou o třetinu až polovinu dražší než spalovací nebo hybridní vozy,“ řekl s tím, že chce na plně elektrické portfolio pozvolně přejít skrze hybridy.

Howells na závěr jedním dechem dodal, že si je plně vědom případných omezení na poli hybridních vozidel.

„Nejsou naší prioritou, proto říkám, že je vidíme jako přechodný stupeň,“ dodal na závěr. Podle něj díky nim Honda získá dostatek času pro lepší aklimatizaci a vývoj. „Brzy budeme připraveni pokročit v nabídce osobní mobility s novými typy nosiče energie,“ uzavřel rozhovor.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Honda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků