Hlavní obsah
Volkswagen I.D. Buzz (2017, koncept) Foto: VW

Dopravu na mistrovství světa ve fotbale mají zajistit i autonomní volkswageny

Katarské hlavní město Dauhá se rozhodlo, že chce využívat autonomní veřejné dopravy, a to do začátku konání mistrovství světa ve fotbale, které země pořádá v listopadu a prosinci roku 2022. Ambiciózní plán má naplnit Volkswagen.

Volkswagen I.D. Buzz (2017, koncept) Foto: VW
Dopravu na mistrovství světa ve fotbale mají zajistit i autonomní volkswageny

List Tech Crunch přišel s informací, že Volkswagen a katarská holdingová firma Gatar Investment Authority společně pracují na vývoji infrastruktury, která by umožnila ve městě Dauhá provoz autonomních vozidel jako veřejného dopravního prostředku. Na projektu údajně pracují čtyři firmy, které patří pod společnost Volkswagen Group.

Hlavní úlohu si měl převzít právě Volkswagen, který chce do Dauhá dodat svoji chystanou novinku, minivan s názvem 35 I.D. Buzz. Ten by měl z města převážet čtyři pasažéry do tamní sportovní arény Westbay.

Pravou veřejnou dopravu si pak vzala na starost firma Scania. Pro Katar se chystá vytvořit deset ultra moderních hi-tech autobusů, které by měly po městě přepravovat větší skupiny osob, a to opět bez řidiče.

Německá automobilka chce systém začít testovat v průběhu roku 2020, o rok později se pak autonomní vozidla mají objevit v ulicích hlavního města Kataru. Cílem je, aby veřejná doprava fungovala při velkém fotbalovém svátku.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků