Hlavní obsah
Vůz je postaven na poslední verzi F-Typu s full LED světlomety. Foto: Lister 3x

Britský Lister upravil Jaguar F-Type, teď má ďábelský výkon

Pokud se vám otevřená verze F-Typu s přeplňovaným osmiválcem zdá málo exkluzivní a slabá, je tu Lister. Úpravce, který má na podobné strasti vždy nějakou odpověď.

Vůz je postaven na poslední verzi F-Typu s full LED světlomety. Foto: Lister 3x
Britský Lister upravil Jaguar F-Type, teď má ďábelský výkon

Standardní osmiválcové verzi Jaguaru F-Type výkon nechybí, ale podle našich zkušeností nemá zadní náprava dost trakce na to, aby dokázala přenést až 575 koňských sil smysluplně na silnici. Nárůst výkonu tak není věc, která by pro tohle auto byla zapotřebí.

Tuning exkluzivních vozů ale často logiku nemá a hon za čísly bývá silnější. Společnost Lister, která se podobně jako Arden zaměřuje na úpravy těchto aut se šelmou ve znaku, tak výkon ještě zvýšila. Přeplňovaný pětilitr přifoukli mechanickým kompresorem na vskutku ďábelských 666 koňských sil. Teď to tedy reakce řidiče bude chtít ještě rychlejší.

Vtipnou vzpomínkou na staré závodní vozy je kruh na dveřích pro startovní číslo.

Foto: Lister

Posílený motor z vozu dělá nejrychlejší otevřený model, který kdy Lister upravil. Zrychlení z nuly na stovku má za rovné tři sekundy a maximální rychlost 330 km/h. Vše na zadních kolech, jak jsme zmínili.

Žluté doplňky najdete i uvnitř.

Foto: Lister

Model pojmenovaný LFT-C poznáte podle speciálního zeleno-žlutého zbarvení, odlišného bodykitu a větších disků kol o průměru dvaceti palců. Sladěn je i interiér. Vznikne pouze deset kusů za v přepočtu téměř čtyři miliony korun. Úpravce přijímá objednávky, tak si pospěšte!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků