Malá řada A má svou odvozeninu s označením CLA. Je to sedan, který má být krásný jako kupé (proto to C na začátku). A je pravda, že jde o opravdu hodně pěkný vůz. A teď navíc stejně jako áčkový hatchback dostal i speciální verzi, kterou vyladila divize AMG.

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

Pod kapotou tak najdeme pohon všech kol a hlavně pořádný motor. Tedy on je to stále jen čtyřválec s přeplňováním o objemu dva litry, ale výkon tu technici vyhnali až na 225 kW (306 koní) a točivý moment na 400 N.m. Ten vrcholí ve 3000 ot./min, takže je vidět, že je potřeba ho trochu točit pro využití plného potenciálu.

Elegantní záď modelu CLA je podpořena pořádným difuzorem

Elegantní záď modelu CLA je podpořena pořádným difuzorem

Sice jen čtyřválec, ale s pořádným výkonem

Sice jen čtyřválec, ale s pořádným výkonem

Výkon se přesouvá přes sedmistupňovou převodovku s dvouspojkou AMG Speedshift DCT 7G na všechna kola, když síla se mění z klasické předokolky na ideální rozložení sil 50:50. Samozřejmě, že celý systém pak je nastaven na sportovnější zacházení, takže je tu upravené i ESP, které jde dokonce i zcela vypnout nebo v režimu sport nechat auto klouzat až do úplné hranice stability.

Auto dokáže zrychlit na stovku za 4,9 sekundy a maximální rychlost je standardně omezena na 250 km/h.

Standardní interiér byl dotvořen prvky AMG

Standardní interiér byl dotvořen prvky AMG

Samozřejmostí je i mírná úprava exteriéru a interiéru, což samozřejmě zákazníci této značky očekávají. Cena zatím nebyla zveřejněna, protože auto bude mít výstavní premiéru na autosalonu v New Yorku za šest dní a za další tři dny se začne teprve prodávat v USA. V západní Evropě pak půjde do prodeje až v srpnu tohoto roku.