Podle Bildu, který však necituje žádné zdroje, nový software objevil kalifornský úřad pro čistotu ovzduší (CARB). Ten figuroval i v loňském nálezu softwaru, který v naftových vozech Volkswagenu snižoval při testech emise oxidů dusíku. CARB i Audi se agentuře Reuters ke zprávě odmítly vyjádřit.

Má jít i o vozy v Evropě

Podle listu obsahují software snižující ve zkušebních podmínkách emise oxidu uhličitého i naftové a benzinové vozy Audi prodávané v Evropě. Zařízení firma instalovala do vozů s určitým typem automatické převodovky. Spouští se, když zjistí, že se neotáčí volant, uvedl Bild.

Bild dále uvádí, že se tento software přestal instalovat letos v květnu a Audi kvůli této praxi potrestala několik svých inženýrů. V září přišel se zprávou, že šéf Volkswagenu celou dobu o podvodech s emisemi věděl. [celá zpráva]

Loni v září americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku.

Volkswagen po odhalení skandálu v USA přiznal, že po celém světě instaloval software umožňující manipulace s emisemi oxidů dusíku do zhruba 11 miliónů naftových aut, včetně značek Audi a Škoda. [celá zpráva]