Muir stál v čele Seatu od září 2009. Po celou tuto dobu je Seat ztrátový. Volkswagen neuvedl důvod svého rozhodnutí. Pouze oznámil, že Muir přispěl k restrukturalizaci Seatu a dostane novou funkci na úrovni skupiny. Bližší informace zatím odmítl poskytnout.

Stackmann nyní působí jako ředitel marketingu skupiny Volkswagen. Do loňského roku zastával funkci člena představenstva pro prodej a marketing v české Škodě Auto.

Volkswagen koupil Seat v roce 1986. Chtěl tak posílit své napojení na rychle rostoucí španělský trh. V posledních letech však kvůli finanční krizi prodej aut ve Španělsku prudce klesá a Seat je nyní jedinou z pěti hlavních značek Volkswagenu, která je ztrátová. Snižování nákladů, nové modely a zahájení prodeje seatů v Číně však pomohly automobilce loni snížit ztráty o téměř třetinu na 156 miliónů eur (přes čtyři miliardy korun).

Finanční ředitel Volkswagenu Hans Dieter Pötsch původně uváděl, že Seat by se mohl vrátit k zisku v letošním roce. Minulý měsíc však svůj odhad poopravil a v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung prohlásil, že zatím není jisté, zda se Seat letos vrátí k zisku, napsala agentura Reuters.

Volkswagen vlastní celkem 12 značek. Do skupiny patří značky osobních aut VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladní MAN a Scania a VW užitkové vozy a motocykly Ducati.