Hlavní obsah
 

Tabata pomáhá rychle spalovat tuky. Zacvičte si ji s nejstarší českou kaskadérkou

Pokud vás trápí, že na cvičení nemáte moc času, a nebojíte se intenzivnějších výkonů, tabata je to pravé. Cviky, které výrazně pomohou zhubnout či posilnit svalstvo, Novinkám na kameru představila Hana Dvorská, nejstarší česká kaskadérka.

 
Tabata pomáhá rychle spalovat tuky. Zacvičte si ji s nejstarší českou kaskadérkou

„Tabata je velmi intenzivní kardiovaskulární cvičení, kdy se střídá rychlé intenzivní cvičení dvacet vteřin s odpočinkem deset vteřin, to opakuji čtyřikrát,” popsala Hana Dvorská, která za necelý měsíc oslaví své šedesáté narozeniny.

„Buď si zvolím čtyři různé cviky, nebo jeden cvik opakuji čtyřikrát, poté odpočívám třicet vteřin a pak jdu zase nějaké čtyři cviky nanovo,” dodala s tím, že tyto série se mohou opakovat tolikrát, kolik člověk vydrží.

Nejstarší česká kaskadérka cvičí pro Novinky.

Foto: Novinky

Když pak Hana Dvorská jednotlivé cviky představuje, lze poznat, že za svou fyzickou kondici vděčí právě i tabatě. Sama dodává, že sportování je k udržení kondice v jakémkoliv věku důležité.

Hana Dvorská se věnuje kaskadérství už více než čtyřicet let.  Za svou kariéru zastupovala nespočet herců, a to nejen českých. Na kontě má i záskok za americkou herečku Angelinu Jolie.

Ve svém věku je dnes nejstarší českou kaskadérkou, na place přitom dubluje i výrazně mladší herečky. A i když kolikrát točila scény, při kterých se tajil dech i samotným hercům, vždy z nich odešla maximálně s odřeninou či vymknutým palcem.

Natáčení jí přerušila až současná koronavirová krize. Kromě kaskadérství se ale věnuje i trenérství v několika fitness centrech.

Aplikace na tabatu

Video: Novinky

Tabatu jako techniku vysoce intenzivního intervalového tréninku „objevil” v 90. letech japonský doktor Izumi Tabata, který zkoumal tréninkové režimy olympijských sportovců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků