Hlavní obsah

Nová pilulka na hubnutí vám naplní žaludek

Italští vědci přišli s novou unikátní pilulkou na hubnutí. Je vyrobena z materiálu, který absorbuje tekutiny a po spolknutí se v žaludku roztáhne na velikost tenisového míčku. Italové tvrdí, že jejich vynález nabudí v lidech pocit plnosti až na dvě hodiny. "Je to stejný pocit, jako byste spořádali talíř špaget," řekl italský vynálezce Alessandro Sannino, který pilulku vyzkoušel sám na sobě jako první na světě.

Nová pilulka na hubnutí vám naplní žaludek

"Není to nic nepříjemného. Vůbec necítíte, jak ve vašem žaludku bobtná. Po patnácti až dvaceti minutách máte ale pocit plnosti. Stačí si vzít pilulku třicet minut před každým hlavním jídlem a můžete si být jisti, že toho moc nesníte," radí Sannino. "Klidně si dejte k obědu vaše oblíbené jídlo. Sníte jen opravdu malou porci."

Vědci z Neapole přišli na pilulku čirou náhodou, když vyvíjeli nový materiál pro dětské plíny. Vynalezli totiž absorbující složku, která se dokáže oproti své původní velikosti zvětšit až tisíckrát.

Pilulka, která je výbornou zbraní ve válce s obezitou, se nyní testuje na devadesáti dobrovolnících z Říma. Do prodeje by se mohla dostat příští rok v květnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků