Hlavní obsah
Tmavá čokoláda obsahuje melanin, pigment, který se vyskytuje v kůži, ale i ve vlasech. Ten určuje přirozené zbarvení vlasů. Foto: Profimedia.cz

Vlasy patří k největším chloubám ženskosti a každá žena už někdy určitě zatoužila po tom, aby je měla krásně lesklé a pevné jako z reklamy. Pevnost a lesk zajistí čočka, tofu, avokádo a vlašské ořechy. Šedinám se dá předejít sladkou alternativou, čokoládou.

Tmavá čokoláda obsahuje melanin, pigment, který se vyskytuje v kůži, ale i ve vlasech. Ten určuje přirozené zbarvení vlasů. Foto: Profimedia.cz
Mlsáním čokolády předejdete šedinám

Můžete utratit kvanta peněz za profesionální šampóny a kondicionéry, ale zdravé a krásné vlasy jsou spíše o tom, co jíte, než co na ně nanášíte. Špatná a nevyvážená strava může vlasy velmi poškodit. Způsobuje totiž jejich řídnutí, vypadávání, ale stejně tak mohou být vlasy unavené, bez života a vysušené.

Stres a špatný životní styl mohou mít na kštici fatální následky.  Vlasy mohou být těmito vlivy natolik poškozené, že zabere roky, než se z toho vzpamatují.

Posilovna pro vlasy

Lámou se vám vlasy? Jsou tenké a bez života? Zařaďte do jídelníčku červené maso. To obsahuje železo, které vlasy efektivně zpevní. Pokud masu neholdujete, nebo jste vegetarián, pochutnáte si na čočce a tofu. I ty totiž mohou být dobrým zdrojem posilňujícího železa.

Na šediny platí čokoláda

Melanin je pigment, který se tvoří ve vlasech i v kůži, a je zodpovědný za výživu a zdraví vlasů. A je to právě čokoláda, díky které si můžete přítomnost melaninu v těle příjemným způsobem doplnit a předejít tak tvorbě šedin. Nejvíce melaninu obsahuje čokoláda tmavá.

Chcete-li svoje vlasy zkrotit, vsaďte na lososa, který díky obsahu omega 3 mastných kyselin obhospodaří a zavlaží vlasovou pokožku. Takže tučné ryby, jako je tuňák, zmiňovaný losos nebo makrela, jezte alespoň jedenkrát týdně. Jsou totiž zaručenou jistotou, která má pozitivní vliv nejen na vlasy a pokožku hlavy, ale i na celkové zdraví a imunitu těla.

Vlasy bez lesku zachrání avokádo a vlašské ořechy. Obě potraviny totiž hydratují vlasové kutikuly, díky kterým jsou pak vlasy krásně lesklé a plné života.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků