Hlavní obsah
Vypořádejte se s kocovinou pomocí jednoduchých rad. Foto: Profimedia.cz

Jde to i bez prášků aneb Jak se zbavit kocoviny

Období před Vánoci a Silvestrem je plné nejrůznějších firemních večírků, oslav, přátelských posezení či dýchánků. O to těžší je pak po prohýřeném večeru nastoupit do práce a podat svůj obvyklý výkon. Jak se co nejlépe vzpamatovat z kocoviny i bez použití tišících léků?

Vypořádejte se s kocovinou pomocí jednoduchých rad. Foto: Profimedia.cz
Jde to i bez prášků aneb Jak se zbavit kocoviny

Dříve než sáhnete po „zázračné” pilulce, pořádně se rozmyslete, zda to opravdu stojí za to. Existuje totiž spousta přirozenějších alternativ, které vám od nevolnosti, bolesti a jiných příznaků kocoviny uleví. Jaké to jsou?

1. Fruktóza

Ovocný cukr neboli fruktóza dokáže podle Daily Mailu zrychlit metabolismus, což znamená, že se alkohol dostane rychleji pryč z těla. Pomozte tomuto procesu a posnídejte pár kousků ovoce, jako je například jujube, což je ovoce bohaté na přirozeně se vyskytující fruktózu, a navíc také draslík, který pomáhá v rehydrataci.

2. Mastná jídla

Alkohol je jeden z mála pádných důvodů, proč si jednou za čas dopřát opravdu mastné jídlo, jako je například pizza nebo smažené hranolky. Tučná jídla totiž zpomalují vstřebávání alkoholu do krve, a proto se hodí jíst je předtím, než začnete pít.

3. Zázvor

Kořen zázvoru je ideálním pomocníkem při nevolnosti. Jednoduše si připravte čerstvý zázvorový čaj s pár plátky zázvoru nebo si skočte pro pár zázvorových bonbónů či želé, které vám prokážou podobnou službu.

4. Vypoťte se

Ačkoliv je cvičení skvělým lékem na kocovinu, přiznejme si, kolik z nás se reálně vydá cvičit? Pokud je to i váš případ, napusťte si alespoň horkou vanu, kterou rozproudíte svůj lymfatický systém a zbavíte se toxinů ve vašem těle.

Na saunu ale zapomeňte - ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o dobrý nápad, nadměrné pocení, ke kterému v sauně dochází, by mohlo tělo ještě více dehydratovat a snížit hladinu cukru v krvi.

5. Spánek

Spánek je stále nejúčinnějším bojovníkem při regeneraci těla. Při něm se totiž tělo vzpamatovává a orgány dostanou čas na patřičnou revitalizaci, což je přínosné zejména pro vaše játra, kterým jste dost možná v noci dali pořádně zabrat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků