Hlavní obsah
Granátové jablko Foto: Profimedia.cz

Granátové jablko potlačuje pocity hladu

Toužíte hubnout, ale nedokážete ovládnout své chutě na něco dobrého? Pak vyzkoušejte granátové jablko, které obsahuje velké množství antioxidantů a zároveň potlačuje pocity hladu. Proto je dobré ho do jídelníčku zařazovat pravidelně a často.

Granátové jablko Foto: Profimedia.cz
Granátové jablko potlačuje pocity hladu

Na Queen Margaret University v Edinburghu provedli experimentální výzkum. Podávali lidem potravinové doplňky s výtažkem z granátového jablka a sledovali, jak bude extrakt působit na konzumaci. Jiná kontrolní skupina dostávala placebo tablety bez výtažku, aby se vyloučila náhoda.

Po několika týdnech došlo ke snížení objemu konzumace pokrmů u osob užívajících granátové jablko o dvaadvacet procent. Přitom tito lidé uváděli, že mají z jídla větší požitek.

„Zřejmě klíčovou roli hrají polyfenoly, na něž je granátové jablko neskutečně bohaté a které potlačují apetit a pocity hladu,“ míní autoři z Queen Margaret University.

U skupiny užívající extrakt a džus z granátového jablka došlo k omezení hladu o dvanáct procent, snížení touhy jíst o jednadvacet procent, zvýšení pocitu sytosti o šestnáct procent a zvýšenému uspokojení z jídla o patnáct procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků