Ňadra jsou prvním a velmi dobře viditelným zdrojem informací o plodnosti ženy. Velká a plná prsa jsou totiž znakem vyšší hladiny estrogenů v těle ženy a také větší plodnosti, tvrdí vědci. Možná i proto se spousta žen domnívá, že větší poprsí jim přinese úspěch nejen v osobním, ale i v pracovním životě.

”Plnější prsa jsou vnímána jako symbol vyšší plodnosti a to je důvod, proč mnoho mužů vnímá plnější dekolt jako přitažlivější. Tuk hromadící se na hrudníku, ale také na bocích a zadku, je důkazem toho, že má žena v těle vysokou hladinu estrogenu, který zvyšuje šanci na početí,“ tvrdí doktorka Jena Pincottová.

Nevyhovující je velikost i tvar

Kvůli svým přednostem si ale dělá vrásky čím dál více žen. Výzkum agentury Stem/Mark zjišťoval, nakolik ovlivňuje velikost poprsí spokojenost ženy především v sexuálním životě. Drtivá většina žen je přesvědčená, že velká ňadra jsou hlavním klíčem k úspěchu u mužů, odhalil průzkum. Zároveň se ale nezdráhají a své mindráky většinou rychle řeší. „Ženy nespokojené s tvarem poprsí se dnes nebojí přijít za plastickým chirurgem, aby napravil to, co příroda zanedbala,” říká odborník na plastickou chirurgii MUDr. Martin Kloud.

Ženy jsou ale často nespokojené nejen s velikostí, ale i s tvarem prsou. Až čtyři ženy z deseti uvedly, že se jim jejich ňadra nelíbí. „Dnes ženám více záleží na pěkném a přirozeném tvaru prsů. V této souvislosti jsou také stále žádanější anatomicky tvarované implantáty, které prsu dodají přirozený vzhled,” dodává Kloud.

Větší prsa, více sexu

Ženy mají velikost prsou spojenou hlavně se sexuálním úspěchem u mužů, primárně ale podstupují chirurgické zákroky hlavně kvůli sobě. 93 % žen by si ňadra nechalo zvětšit kvůli zvýšení svého sebevědomí, 93 % kvůli tomu, aby si přidaly na atraktivitě, 87 % proto, aby se staly přitažlivější pro partnera. Čtvrtina žen si pak od poutavějšího dekoltu slibuje více příležitostí k navázání sexuálního kontaktu.

Epidemioložka Grazyna Jasienská z Harvardské univerzity tvrdí, že ženy s plnější postavou – většími ňadry, útlým pasem a velkými boky i pozadím – třikrát častěji otěhotní než ženy s jinými typy postav. „Prsa jsou reklamou na věk, zdraví a kvalitu genů ženy,“ tvrdí Pincottová.