Složení každé minerálky  je totiž jiné, ale pitím většiny z nich se do těla dostává hlavně sodík, draslík, vápník a hořčík.

Sodíku je v těle většinou nadbytek. Přijímáme ho hlavně v kuchyňské soli a ta je ve většině potravin. Nedostatek vzniká pouze při dlouhotrvajícím průjmu anebo při extrémní fyzické zátěži, např. práci v horku. Vysoký obsah sodíku je nebezpečný pro pacienty s vyšším krevním tlakem. Minimální denní dávka by měla být alespoň 550 mg.

Draslík potřebujeme pro správnou funkci nervů, svalů a srdce. Nedostatek draslíku se projevuje křečemi ve svalech nebo bolestmi břicha. Minimálně bychom denně měli přijmout 2000 mg. Zdrojem draslíku jsou např. brambory, luštěniny, mrkev, meruňky apod.

Vápník je nezbytný pro stavbu kostí a zubů, pro zajištění srážlivosti krve. Denní potřeba je 800 až 1200 mg. Dospívající děti, těhotné a kojící ženy potřebují denně až 2000 mg vápníku. Najdeme ho v mléčných výrobcích, brokolici, špenátu, mandlích a dalších potravinách a minerálních vodách.

Hořčík je významnou složkou kostí, zubů. Je důležitý pro odolnost vůči stresu a únavě, zlepšuje imunitu a brání vzniku ledvinových kamenů. Pomáhá při zmírnění příznaků premenstruačního syndromu. Hořčíku se většině lidí nedostává – doporučená denní spotřeba je 300 až 400 mg. Kromě minerálních vod je hořčík obsažen hlavně v banánech, rybách, celozrnném pečivu, ale i v čokoládě.

Obsah vody v potravinách
Okurky
 95 %
Hlávkový salát 95 %
Rajčata
 93 %
Špenát
 92 %
Další zelenina
 90 %
Pomeranče 87 %
Ryby
 83 %
Meloun
 80 %
Meruňky 80 %
Další ovoce
 80 %
Brambory 77 %
Banán  77 %
Chléb
35 % 
Pečivo
10 %