Když už takový kuřák přijme fakt, že s jeho rozhodnutím přestat kouřit mu může seriózně pomoci jedině lékař, stojí v cestě řada dalších obstrukcí, které dobře známe, když se nám do něčeho „moc nechce“ nebo máme obavy, jak to zvládneme.

Objednat k lékaři lze i přes internet

Objednat se k lékaři po telefonu je pro řadu lidí nepříjemná záležitost a jít si jen tak sednout do čekárny na bůhvíjak dlouho, je snad ještě horší varianta. Proto lidé velmi často použijí internet. Například na webových stránkách www.odvykani-koureni.cz se budoucí pacient nejprve dozví řadu informací o tom, proč je vlastně tak těžké přestat kouřit a jaké možnosti, podpořené účinnou léčbou, existují. 

Následně může hned na první straně webu kliknout na odkaz „on-line objednávání“ a vybrat si region, z kterého pochází a ze seznamu lékařů vyhledat toho, který mu například umístěním nejvíce vyhovuje.

Pokud má u sebe dotyčný odborník ještě odkaz objednat on-line, stačí opět kliknout a vybrat si volný termín, který se zobrazí v přehledné tabulce. Výběrem tohoto termínu se pak otevře krátký formulář pro několik osobních údajů a mobilní telefon, na který následně přijde o objednání potvrzující sms zpráva.

Těchto služeb využívá čím dál více kuřáků, přestože při odvykání kouření hraje nejdůležitější roli pevná vůle a míra odhodlání kuřáka.