Protože se hlasivky liší délkou, bylo potřeba vytvořit speciální modely pro muže, ženy i děti. Je možné je tvarovat tak, že testovaní lidé dokonce poznávají svůj dávno ztracený hlas.

I když model hlasivek Mišut vyzkoušel na několika pacientech s velkým úspěchem, není zatím ještě možnost voperovat umělou hlasivku na místo původní do krku pacienta. Současné řešení proto spočívá v tom, že se vzduch z plic vede hadičkou do umělé hlasivky připevněné například na prsou a v ní vytvořený zdrojový hlas se vede opět hadičkou zpět do hlasového traktu, kde se dotváří. Vynálezce uvažuje o umístění umělé hlasivky do nosní dutiny.

Přes všechny úspěchy jsou ale umělé hlasivky zatím na počátku vývoje. Než se budou moci běžně užívat v medicíně, uteče ještě mnoho času. Bude nutné vyvinout hlasivky přijatelné materiálem, rozměrem, tvarem a umístit je vzhledem k vokálnímu traktu tak, aby bylo buzení hlasu co nejefektivnější, uvádí se ve Zpravodaji České hlavy.

V České republice přijde ročně operativním zákrokem o hlasivky až 150 lidí. Celkem žije v Česku takto handicapovaných občanů několik tisíc. Na celém světě jsou pak takto postižených milióny lidí.