Hlavní obsah
Nejlepší čas na milování podle odborníků záleží na věku. Foto: Profimedia.cz

Nejlepší čas na milování odborníci určují podle věku

Každý člověk má jiné libido, to znamená, že jeden má chuť na milování ráno, jiný po návratu z práce a někdo má zvýšený sexuální apetit večer, když uléhá do postele. Sladit se s partnerem je tedy těžké. Dá se ale obecně říci, jestli je lepší mít sex ráno, v poledne nebo večer?

Nejlepší čas na milování podle odborníků záleží na věku. Foto: Profimedia.cz
Nejlepší čas na milování odborníci určují podle věku

Během života se biologické rytmy mění. Odborník v tomto oboru působící na Oxfordské univerzitě tak doporučuje různým věkovým skupinám jiné „ideální období“ pro sex.

Dvacátníci můžou kdykoli během dne, ale nejlépe odpoledne, lidé po třicítce mají nejlepší sex po osmé ráno, ti po čtyřicítce by ale měli sex odsunout už na večer. A pokračovat v tomto stylu až do smrti.

Doktor Paul Kelley z Oxfordské univerzity tvrdí: „Během života se naše cirkadiánní rytmy mění, takže pro každou věkovou kategorii existuje jiný nejlepší čas pro vstávání, snídani, cvičení či sex.“

Nejvíce energie

Výzkumem cirkadiánních (každý den se cyklicky opakujících) rytmů došel k tomu, že dvacátníci mají nejlepší čas na sex asi ve tři odpoledne, kdy dosahují maxima energeticky. Nicméně tato věková skupina má libido tak vysoké, že může mít sex kdykoli během dne.

U třicátníků ale nastává změna, vstávat by měli kolem osmé a hned poté si dopřát sex. „Mezi dvacátníky a třicátníky je docela velký skok. Mozek, plíce a svaly začínají stárnout, takže tělesné hodiny jsou trochu ranější,“ tvrdí doktor Kelley.

U třicátníků dosahuje hladina testosteronu maxima kolem osmé hodiny ráno. Tento hormon ovlivňuje libido, vzrušení a dosažení orgasmu. Sex mezi osmou a devátou – pokud tedy člověk vstává v osm – je ideální.

Sex pro lepší spánek

Čtyřicátníci by si měli dopřát sex až před usnutím po desáté večer. „To podpoří uvolnění oxytocinu, který pak zlepší spánek a odpočinek,“ tvrdí doktor Kelley.

Padesátníci je pak už jen následují. Šedesátníci souloží už v osm, to proto, že v tu dobu je tělo ideálně zásobeno živinami po večeři a ještě není ospalé. Naopak po sexu dobře usne.

„To stejné platí pro sedmdesátníky. Sexem kolem osmé večer se uvolní a lépe usnou,“ dodává doktor Kelley v rozhovoru pro britský deník The Mail.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků