Jestli se někdo netěší na mistrovství světa ve fotbale, pak jsou to především ženy. Jak jinak si vysvětlit nejrůznější studie hovořící o minimálním sexu fanoušků během předchozích mistrovství. Nicméně existují i tvrzení, že naopak fotbalové utkání muže natolik nažhaví, že sex je s nimi mnohem vášnivější a vzrušující.

Podle posledního průzkumu v Německu se o fotbal zajímá čím dál více žen. Bylo zde dotázáno 501 žen na jejich vztah k fotbalu. Dvě třetiny z nich prohlásilo, že se o fotbal zajímají, přičemž dvě procenta z nich se dokonce vydá na následující mistrovství světa fandit na tribuny stadiónů.

O vstupenky na MS 2006 projevilo zájem i dalších 19 procent žen, bohužel díky nedostatku vstupenek budou o tento zážitek ochuzeny.

Přestože většina žen tvrdila, že mají skutečný zájem o fotbal a ne jen o krásné fotbalisty, až jedna třetina z nich se přiznala, že zbožňuje německého reprezentanta Michaela Ballacka. Ten také na plné čáře vyhrál anketu o hráče s největším sex-appealem. Na dalších místech se značným odstupem se umístili Lukas Podolski a Jens Lehmann.