Kdo chce něco v životě dokázat, nesmí se bát riskovat a zkoušet své štěstí. Platí to i v dnešní době, kdy už dávno nejsou tak markantní rozdíly mezi tím, co je mužskou či ženskou záležitostí.

Když se nějaký muž ne a ne vyjádřit, není nic jednoduššího, než aby vzaly dámy situaci do svých rukou a muže oslovily jako první. Několik základních tipů, jak na to jít, přinesl server Cleo.

Stačí kompliment 

Komplimenty všeobecně zlepšují sebevědomí, a u pánů tomu není jinak. Pokud ženu na muži něco zaujme, není nic snadnějšího než ho oslovit a kompliment vyjádřit. Důležité je ale podle sexuoložky Nikki Goldsteinové učinit tak přirozeně, rozhodně ne koketně.

„Ženy by se neměly bát převzít iniciativu. Tím, že se nebojí vyjádřit, ukazují své sebevědomí, což podle mě na muže dost působí a o ženě to mnohé napoví. A pokud přeskočí jiskra, všechno už pak půjde samo,” souhlasí s odborníky barman Carlo, kterého server oslovil.

Kupte mu drink 

Kde je psáno, že kupování pití je výhradně mužský seznamovací trik, proč by ho nemohly vyzkoušet i ženy? Stačí vzít si z mužů příklad a vystihnout tu pravou situaci. Pokud se k tomu podaří navázat konverzaci, je první krok úspěšný.

„Tyto způsoby seznámení fungují vlastně jako takové nahození návnady. Žena udělá první krok k seznámení, ale víc zatím ne. Pokud bude muž mít zájem, stále mu zůstane dostatek prostoru k tomu ženu oslnit, případně svádět,” vysvětluje Goldsteinová.

Vtip ve správnou chvíli 

Nic se nemá brát moc vážně, seznamování už vůbec ne. Proč tedy nevyužít k seznámení právě třeba vtip nebo nějakou povedenou narážku či hlášku v ten pravý okamžik?

„Humor je dobrým seznamovacím prostředkem, i u něj jako u všeho ostatního ale platí, že byste měli mít přehled. Dělat si legraci z něčeho, čemu pořádně ani nerozumíte, by totiž nemuselo dopadnout dobře,” varuje sexuoložka.